Gello Cyanogen OS

Gello – nowa przeglądarka od Cyanogena

Segment przeglądarek na urządzeniach mobilnych niewątpliwie należy do Chrome, którego spotkamy na większości używanych urządzeń. Jednak w sklepach z aplikacjami znajdziemy wiele równie dobrych propozycji. Wkrótce na wybranych smartfonach pojawi się Gello – nowa przeglądarka autorstwa Cyanogena.

Informację o istnieniu tego programu ujawnił jeden z pracowników firmy Stevena Kondika za pośrednictwem Google +. Warto wspomnieć, że Gello jest oparta o kod źródłowy Chromium. To aktualnie wszystko, co wiemy o tej aplikacji od jej twórców; kilka nowych funkcji można dostrzec na dołączonym do wpisu filmiku.

Ważną nowością będzie możliwość zapisu strony, aby móc ją później przejrzeć w trybie offline. Oprócz tego przeglądarka Cyanogena wyróżni się sporymi możliwościami personalizacji interfejsu. W dodatku Gello zaoferuje tryb nocny, chociaż to znamy już z podobnych programów. Warto za to wspomnieć o rozbudowanych ustawieniach dotyczących naszej prywatności oraz bezpieczeństwa, a oprócz tego będziemy mogli włączyć bloker reklam.

Więcej o Gello dowiemy się wkrótce. Szkoda, że przeglądarka ta prawie na pewno będzie dostępna wyłącznie dla urządzeń z preinstalowym Cyanogenem OS, m.in. Micromax Yureka. W sumie mogłaby to być spora konkurencja dla Chrome, Dolphina czy Opery.

źródło: Google+ (Joey Rizzoli) przez Android Police, gsmmaniak