Geak Mars: 5,8-calowy tabletofon z Androidem i procesorem Snapdragon 600

Geak to jedna z dziesiątek chińskich firm produkujących telefony komórkowe. Dotychczas nie zawojowała rynku, a jej nazwa najbardziej kojarzy się ze słowem geek (ang. kujon, miłośnik komputerów, gadżetów lub komiksów, pasjonat). Jednakże wiele wskazuje na to, że jej najnowsze dziecko, tabletofon ochrzczony jako Mars, może to zmienić.

Wycenione na 2999 jenów (około 490 dolarów), urządzenie może pochwalić się 5,8-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i gęstości 377 ppi. Pod wyświetlaczem kryje się potężny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 taktowany zegarem 1,7 GHz i wspomagany przez 2GB pamięci operacyjnej. Całość, uzupełniona przez 16GB ROM, NFC, DLNA, Miracast i akumulator 3200 mAh, pracuje pod kontrolą „czystego” systemu Android 4.2 Jelly Bean wzbogaconego o stworzonego przez producenta asystenta głosowego.

Co sądzicie o Geak Mars? Tabletofon nie jest tani, ale stosunkowo wysoką – jak na produkt pochodzący z Chin – cenę wynagradza nowoczesną specyfikacją. Uwagę zwraca obecność procesora z jednej z górnych półek. Jest ona dowodem na to, że markowe układy produkowane przez Qualcomma, Intela lub Nvidię nie są zarezerwowane jedynie dla największych graczy. Istnieje zatem szansa, że już wkrótce na rynku pojawią się tańsze, lecz nie ustępujące im możliwościami alternatywy dla Samsungów z rodziny Galaxy oraz Galaxy Note.

via Gizchina