Gdzie znajduje się teraz Tesla Roadster Elona Muska? W ten sposób ją namierzycie

Można śmiało powiedzieć, że czerwona Tesla Roadster to aktualnie nieziemski wóz. W gruncie rzeczy – wystrzelenie w kosmos własnego samochodu dało Elonowi Muskowi niemal nieograniczony potencjał reklamowy. A gdyby tak chcieć zorientować się, gdzie obecnie znajduje się to auto? 

Kiedy wspominamy wydarzenia sprzed dwóch tygodni, kiedy to Falcon Heavy wyniósł na ziemską orbitę Teslę Roadster z Starmanem za kierownicą, z tyłu głowy pojawia się pytanie: a gdzie teraz znajduje się auto Elona Muska?

Reklama

Po 12 godzinach przesyłania ludziom niesamowitych zdjęć, przedstawiających czerwony wóz sportowy krążący wokół Ziemi, akumulator w Tesli Roadster padł. Odcięło to transmisję wideo, prowadzoną na żywo i pozbawiło nas możliwości patrzenia Starmanowi prosto w oczy (czy tam kask).

https://youtu.be/y3niFzo5VLI

Żeby zaspokoić naszą wrodzoną ciekawość, powstała specjalna strona internetowa. Nie jest powiązana w żaden sposób z firmami Tesla czy SpaceX, ale dzięki niej będziemy w stanie zorientować się, jaki jest aktualny kosmiczny adres Starmana. Stworzył ją Ben Pearson, wykorzystując ogólnodostępne dane z NASA. W ten sposób powstał niecodzienny tracker kosmicznej Tesli.

Gdzie Tesla Roadster jest teraz?

Obecnie dystans dzielący nas od Starmana to ponad 3815000 km. Cały czas się zwiększa, gdyż pojazd oddala się od naszej planety z prędkością 10822 km/h (3,01 km/s). Zanim dotrze do Marsa, będzie musiał przebyć drogę ponad 220 mln kilometrów.

Czy Starman kiedykolwiek powróci? Tak jakby. Jeden z najbliższych przelotów obok Ziemi, jakie Roadster zaliczy w najbliższych dziesięcioleciach, nastąpi w 2091 roku. Według Bena Pearsona byłaby to dobra pora na odzyskanie pojazdu i wstawienie go do jakiegoś muzeum, ale to dość optymistyczna wizja. Jest bardzo prawdopodobne, że samochód będzie po prostu unosił się w kosmosie przez miliony lat.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/10/mininauka-3-o-tym-jak-spacex-wyslalo-w-kosmos-falcona-heavy/

źródło: whereisroadster.com przez TechTimes