Gdyby ktoś jeszcze korzystał: Google odetnie dostęp do Android Market urządzeniom z Androidem 2.1 Eclair

Gdyby ktoś jeszcze korzystał: Google odetnie dostęp do Android Market urządzeniom z Androidem 2.1 Eclair

Oraz tym, pracującym pod kontrolą starszych wydań Zielonego Robocika

Choć Google od dawna nie uwzględnia Androida 2.1 Eclair w swoich statystykach (ba, Androida 2.2 Froyo też nie), to na pewno są na świecie jeszcze osoby, korzystające z urządzeń, przez niego kontrolowanych. Wkrótce jednak część z nich zostanie zmuszona do „przesiadki” na coś nowszego, ponieważ koncern odetnie temu systemowi dostęp do Android Marketu. A brak możliwości pobierania aplikacji większości szybko da się we znaki.

Jak podało Google na swoim blogu, 30 czerwca 2017 roku zakończone zostanie wsparcie dla aplikacji Android Market na urządzeniach, pracujących pod kontrolą Androida 2.1 Eclair oraz starszych wydań. Po tym, jak się to stanie, użytkownicy nie będą mieli już dostępu do sklepu oraz możliwości instalowania programów za jego pośrednictwem.

Niestety, z uwagi na „ograniczenia natury technicznej” w aplikacji Android Market, użytkownicy nie dostaną wcześniej żadnego powiadomienia o zmianach. Najwyraźniej Google nie przewidziało takiego scenariusza, skoro jest to niemożliwe. Niejeden może się więc nieźle zdziwić, kiedy po 30 czerwca zechce zajrzeć do sklepu, by pobrać jakiś program.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Prawda jest jednak taka, że dotknie to naprawdę niewielkiej grupy użytkowników (podejrzewam, że część nawet i tak nie zagląda do Android Marketu). Google argumentuje swoją decyzję faktem, że Android 2.1 Eclair zadebiutował ponad 7 lat temu i większość deweloperów nie wspiera już tej wersji systemu w swoich aplikacjach.

Znacie kogoś, kto ma sprzęt z tym wydaniem Androida? A może u Was gdzieś w szufladach takowy zalega? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: Google