Gboard – świetna i funkcjonalna klawiatura od Google na… iOS | Tabletowo.pl

Gboard – świetna i funkcjonalna klawiatura od Google na… iOS

Dołącz do dyskusji 0

O ile w Google Translate więcej nowości wprowadzono w wersji na Androida, tak tym razem powody do zadowolenia mają użytkownicy sprzętu z iOS. Wszystko za sprawą klawiatury Gboard, która została wypuszczona przez Google. I choć jest dostępna zaledwie od wczoraj, zbiera świetne opinie (4,5 gwiazdki – ponad 1,5 tysiąca ocen).

Gboard pozwala na wyszukiwanie i wysyłanie informacji, GIF-ów, emotikon i nie tylko bezpośrednio z poziomu klawiatury. Oznacza to, że nie ma potrzeby przechodzenia do innych aplikacji – np. do map w celu wyszukania adresu czy do Google, gdy potrzebujemy znaleźć konkretną informację i podać dalej. Wszystko robimy z poziomu klawiatury.

gboard_gif_regularSearch

Wszystko, co możesz znaleźć w wyszukiwarce Google, można znaleźć bezpośrednio z poziomu Gboard. Wystarczy wpisać konkretne zapytanie, a wyniki zwracane są w postaci kart z najważniejszymi danymi – w przypadku restauracji jest to: nazwą, ocena, godziny otwarcia i numer telefonu.

Oprócz tego aplikacja umożliwia wyszukiwanie emoji (wystarczy wpisać „dancer”, by znaleźć odpowiednią ikonę) oraz obsługuje wprowadzanie tekstu przez przesuwanie palca po kolejnych literach danego słowa – Glide Typing.

Niestety, Gboard w tej chwili dostępny jedynie w amerykańskim App Store. Wkrótce jednak aplikacja ma zostać dystrybuowana również w innych krajach.

źródło: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona