Gatebox AI, czyli wirtualny holograficzny asystent głosowy | Tabletowo.pl

Gatebox AI, czyli wirtualny holograficzny asystent głosowy

Może być lekiem na samotność?

Dołącz do dyskusji 0

Fakt, że technika pędzi do przodu przynosząc nam coraz to nowsze rozwiązania, nikogo już chyba nie dziwi. Co byście powiedzieli na Gatebox AI, czyli głośnik do inteligentnego domu (coś w rodzaju Amazon Echo, czy Google Home) w kształcie cylindra, w którego wnętrzu wyświetla się hologram? To nie fikcja. Taki asystent już istnieje i można go zamawiać w przedsprzedaży.

Hikari, czyli animowana postać z niebieskimi włosami, została ”uwięziona” w środku cylindra i jej zadaniem, oprócz oczywiście pomocy w sterowaniu inteligentnym domem, jest także dotrzymanie nam towarzystwa. Urządzenie zostało wyposażone w podczerwień, Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu bez problemu może sterować inteligentnymi sprzętami w naszym domu, czyli ogrzewaniem, czy też oświetleniem. Znajdziemy tutaj także: aparat fotograficzny, mikrofon, czujniki do wykrywania ruchu, wilgotności i ciepła oraz ekran dotykowy.  Animowana postać jest nawet w stanie rozpoznać twarz swojego właściciela. Wyświetlany w środku obraz ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, a całość może współpracować z systemem Android lub iOS.

Z wirtualnym asystentem można rozmawiać także na odległość poprzez wiadomości tekstowe. Urządzenie można już zamawiać w przedsprzedaży, a kosztuje ono około 2,5 tysiąca dolarów. Kształtem przypomina nieco dzbanek do kawy (tak się wydaje na pierwszy rzut oka). Waży sporo, bo 5 kg, a mierzy 22x36x52 cm.

Trzeba przyznać, że jest to dosyć ciekawe rozwiązanie. Równocześnie trzeba pamiętać również o tym, że nic nie zastąpi nam kontaktu z drugim człowiekiem, a już na pewno nie zrobi tego żaden elektroniczny gadżet.

Źródło: Gatebox.ai przez Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona