Garść detali dotyczących Snapdragona 835 – najnowszego i najmocniejszego procesora firmy Qualcomm | Tabletowo.pl

Garść detali dotyczących Snapdragona 835 – najnowszego i najmocniejszego procesora firmy Qualcomm

Dołącz do dyskusji 0

Samsung Qualcomm ogłosili już, jaki chipset będzie montowany w topowych smartfonach 2017 roku. Ma to być Snapdragon 835, na którego temat dowiedzieliśmy się kilku nowych szczegółów.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że procesor ten będzie wytwarzany przy użyciu 10-nanometrowego procesu technologicznego. Firmy podzieliły się z nami zaletami takiego rozwiązania, jednak nie uzyskaliśmy dokładniejszych informacji odnośnie osiągów nowego układu. Z pomocą przychodzą przecieki z chińskiego serwisu Weibo, na którym pojawiła się fragmentaryczna specyfikacja Snapdragona 835.

snapdragon-835

Zgodnie z dokumentem, następca Snapdragonów 820 i 821 będzie miał osiem rdzeni. Częścią procesora będzie układ graficzny Adreno 540. 835-tka ma też wspierać technologię UFS 2.1, czyli kolejną generację Universal Flash Storage. UFS ma zapewniać lepsze bezpieczeństwo danych poprzez zastosowanie szyfrowania podczas komunikacji z procesorem.

Snapdragon 835 ma być dostępny w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2017 roku, co oznacza, że Samsung Galaxy S8 może być jednym z pierwszych smartfonów, które będą wyposażone w ten układ.

Co ciekawe, tabelki wspominają również o innym, nie zapowiedzianym jeszcze chipsecie QualcommaSnapdragonie 660. Ma on pojawić się w drugim kwartale 2017 roku, mieć osiem rdzeni i grafikę Adreno 512, i również oferować wsparcie dla UFS 2.1. Jednakże 660-tka ma być wytwarzana przy użyciu 14nm procesu, a nie 10nm.

źródło: Gizmo China dzięki PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona