Reklama
smartwatch Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq (źródło: Garmin)

Garmin wprowadza na rynek nowy smartwatch Venu Sq w ciekawych wersjach do wyboru

Amerykańskie przedsiębiorstwo Garmin zaprezentowało nowy smartwatch Garmin Venu Sq, który jest tańszą wersją dostępnego już w Polsce Garmin Venu. Do wyboru będą dwie wersje, podstawowa i… „muzyczna”.

Reklama

Smartwatche i smartbandy marki Garmin cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników i recenzentów, głównie dzięki bardzo dokładnym pomiarom. Teraz firma z Kansas zaprezentowała tańszą wersję modelu Venu. Będzie to Garmin Venu Sq. Co zaoferuje?

Garmin Venu Sq oficjalnie zaprezentowany

Seria Venu łączy w sobie funkcjonalności znane ze smartwatchy z dokładnością pomiarów smartbandów. Nie inaczej jest w przypadku Garmin Venu Sq.

smartwatch Garmin Venu Sq
fot. Garmin

Zacznijmy więc od samych pomiarów. Venu Sq otrzymał całodobowy system pomiarów tętna Elevate, który pobiera próbki tętna kilka razy na sekundę przez 24 godziny na dobę, w celu jak najdokładniejszego pomiaru. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy także pomiar nazywany Pulse Ox2, który jest odpowiedzialny za mierzenie saturacji oraz nasycenia tlenowego krwi.

Do tego są też funkcje monitorowania snu, stresu, alerty o zbyt wysokim lub niskim tętnie, śledzenie nawodnienia czy cyklu menstruacyjnego. Użytkownik otrzyma więc praktycznie komplet funkcji, które mają zadbać o kontrolę jego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dodana została również opcja Body Battery, czyli monitorowanie poziomu energii użytkownika, co ma pozwolić na lepsze rozplanowanie treningów, snu czy odpoczynku.

Dla osób lubiących aktywność fizyczną przygotowano 20 wbudowanych programów, zawierających zarówno aktywności zewnętrzne, np. bieganie czy pływanie, jak i wewnętrzne (np. joga). Dodatkowo jest opcja pobrania z Garmin Connect utworzonych już (przez użytkowników) planów treningowych, które później można spersonalizować.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe funkcje, to Garmin Venu Sq oferuje m.in. możliwość odbierania powiadomień ze sparowanego smartfona, uruchomienia nawigacji i płacenia za zakupy (Garmin Pay), ponieważ ma on na pokładzie także moduł NFC.

Specyfikacja Garmin Venu Sq

Garmin Venu Sq wyposażono w ekran o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Wyświetlacz jest wykonany w technologii LCD i chroni go szkło Corning Gorilla Glass 3. generacji.

Bateria w smartwatchu ma wytrzymywać do 6 dni w normalnym cyklu użytkowania lub do 14 godzin przy włączonym GPS. Odporność na wodę w tym modelu wynosi 5 ATM. Na pokładzie znajdziemy także pełne zaplecze komunikacyjne w postaci NFC, GPS + GLONASS oraz Bluetooth.

Cena Garmin Venu Sq i dostępne warianty

Producent przygotował dwie wersje Garmin Venu Sq: podstawową oraz muzyczną, która dodatkowo umożliwi pobranie muzyki do pamięci smartwatcha (np. ze Spotify czy Deezer) i słuchania jej przez słuchawki Bluetooth bez konieczności łączenia ze smartfonem.

Wersja podstawowa kosztuje 199,99 euro, zaś muzyczna 249,99 euro.

Garmin Venu Sq jest już dostępny w oficjalnym sklepie Garmin, a w niedługim czasie powinien trafić także do polskich sklepów z elektroniką.

Polecamy również: