Są ludzie, którzy czekają na tę grę już ponad trzy lata – mobilny klon GTA już testowany, premiera wkrótce

Gangstar to popularny cykl gier zainspirowany serią Grand Theft Auto. Ostatnią jego odsłoną był Gangstar Vegas, wydany w 2013 roku. Po tak długim czasie oczekiwania, Gameloft udostępnił testową wersję nowej gry na filipińskim AppStore. Dzięki temu można bliżej przyjrzeć się nadchodzącemu Gangstar New Orleans, który może okazać się kandydatem do mobilnej gry roku 2017.

Gra przenosi nas zatem do Nowego Orleanu. Według twórców, nowa lokalizacja będzie trafnie nawiązywać do motywu gry – Nowy Orlean znany jest z gangsterskich porachunków. Jako, że seria Gangstar nawet nie próbuje ukrywać, że inspiruje się GTA, fani tej serii od Rockstara powinni poczuć się jak w domu, wcielając się w rolę przestępcy.

Gra ma zaoferować duży, otwarty świat i interesującą kampanię. Wzorem najlepszych gier AAA, Gangstar zapewni misje fabularne dotyczące głównej historii, która będzie kręcić się wokół walk gangów, jak też umożliwi odetchnięcie od niej i wykonanie zadań pobocznych. Na samym początku gry stworzymy własnego bohatera, którego poczynaniami będziemy sterować, obserwując akcję zza jego pleców. Świat gry przemierzać będziemy pieszo, jak i przy pomocy różnych pojazdów. Pewną nowością będzie możliwość zdobywania nowych terytoriów w mieście oraz ulepszanie zdolności postaci, jego uzbrojenia i ekwipunku.

Skoro tytuł jest testowany na zagranicznych rynkach, zapewne za jakiś czas będzie dostępny do pobrania w Google Play oraz App Store. Nowy klon GTA będzie można pobrać za darmo, a twórcy zapewne umożliwią nam pozbycie się nadmiaru pieniędzy przez mikropłatności.

 

źródło: GRYonline