Gamingowy tablet Wikipad otrzyma pierwszą poważną aktualizację - Tabletowo.pl

Gamingowy tablet Wikipad otrzyma pierwszą poważną aktualizację

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Gamingowy tablet Wikipad otrzyma pierwszą poważną aktualizację Aktualizacje Aplikacje Nowości

Gamingowy tablet Wikipad, który po wielu trudach trafił wreszcie do sprzedaży pod koniec zeszłego roku, należy z pewnością do grona najłatwiej rozpoznawalnych urządzeń mobilnych ostatnich lat. Niestety, charakterystyczna „kieszeń”, która miała być jego kartą przetargową w walce o klienta, nie zapewniła mu jednak zbyt wielkiego sukcesu komercyjnego.

Taki stan rzeczy wynikł głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, większość osób nie chce kupować oddzielnego tabletu służącego wyłącznie do gier. Po drugie, jakiś czas po premierze okazało się, że Wikipad najzwyczajniej w świecie nie może pochwalić się zbyt interesującą biblioteką kompatybilnych tytułów. Rozwiązaniem pierwszego problemu ma być Gamevice, czyli zapowiedziane niedawno akcesorium wzorowane na wspomnianej kieszeni, przystosowane do współpracy z tabletami innych producentów. Drugi problem rozwiązuje natomiast najnowsza aktualizacja, udostępniona właśnie przez firmę Wikipad Inc. Oprócz systemu Android w wersji 4.2 przynosi ona ze sobą bowiem nowe narzędzie, Wikipad Controller Assistant, umożliwiające samodzielne przystosowanie drążków i przycisków pada do interesujących nas gier. Aplikacja jest stosunkowo prosta w obsłudze, dzięki czemu „zmuszenie” tabletu do współpracy z wybranym przez nas tytułem nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku, i zajmuje zaledwie kilka minut. Mimo że raczej ciężko uwierzyć w to, iż Controller Assistant zachęci większe grono graczy do nabycia tabletu Wikipad, to jednak trzeba przyznać, że daje on obiecujące perspektywy na przyszłość, zwłaszcza jeśli podobne rozwiązanie zobaczymy również we wspomnianym wcześniej Gamevice.

Aktualizacja będzie udostępniana posiadaczom tabletu Wikipad stopniowo w przeciągu najbliższych 48 godzin.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona