GameStop pracuje nad pierwszym tabletem dla graczy z prawdziwego zdarzenia - Tabletowo.pl

GameStop pracuje nad pierwszym tabletem dla graczy z prawdziwego zdarzenia

Tabletowo.pl GameStop pracuje nad pierwszym tabletem dla graczy z prawdziwego zdarzenia Nowości

Tablety internetowe to urządzenie nie tylko wykorzystywane do przeglądania stron internetowych, ale także do rozrywki, jaką jest między innymi granie w gry. Nic więc dziwnego, że producenci gier coraz poważniej spoglądają na rynek tabletów i zapotrzebowanie na mobilne tytuły. Ale czy kiedykolwiek powstanie tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia?

Okazuje się, że firma GameStop ma ambitne plany (oby na nich się nie skończyło!), by stworzyć urządzenie, które będzie w stanie zadowolić mobilnych graczy. Tablet ma pracować w oparciu o Androida (nie wiadomo w której wersji), natomiast w wygodzie grania ma pomóc specjalny, dedykowany kontroler, zapewniający o wiele lepszą precyzję w grach niż sterowanie przy użyciu dotykowego ekranu.

Bartel stwierdził, że tablety są świetnymi urządzeniami, które można wykorzystać do grania, aczkolwiek trudno wyobrazić sobie jak mogą być w pełni funkcjonalne bez jakiegokolwiek kontrolera. Właśnie dlatego firma GameStop postanowiła stworzyć coś takiego na własny rachunek.

GameStop chce, by jego tablet znalazł odbiorców wśród graczy. A to oznacza, że będzie musiał stanąć przed sporym wyzwaniem, czyli zapewnieniem im wielkiej ilości znanych gier obsługujących dedykowany kontroler. Firmie ma w tym pomóc możliwość streamowania gier, coś jak OnLive.

Jak powiedział przedstawiciel GameStop, Tony Bartel, firma aktualnie jest w fazie testów tabletu dla graczy (który na razie nie doczekał się nazwy). Jego oficjalna premiera ma mieć miejsce w 2012 roku.

No dobrze, ambitne plany to jedno, ale zderzenie z rzeczywistością to drugie – może się okazać, że GameStop nie sprosta wyzwaniu. Bowiem od tabletu dla graczy można mieć spore oczekiwania: wyświetlacz ze świetną grafiką, wydajny procesor, akumulator zapewniający możliwość długiej rozgrywki i tak dalej, i tak dalej…

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona