Game Mode w systemie Windows 10 ma sprawić, że granie będzie jeszcze przyjemniejsze 16

Game Mode w systemie Windows 10 ma sprawić, że granie będzie jeszcze przyjemniejsze

Microsoft pracuje nad specjalnym trybem gry w Windowsie 10 już od jakiegoś czasu. Jest on dostępny dla uczestników programu Windows Insider. Wolą firmy jest, by wszyscy użytkownicy tego systemu mogli cieszyć się z Game Mode, zatem za jakiś czas zapewne otrzymają go również inni użytkownicy.

Game Mode wniesie pewną integrację z Xbox Live, gdzie zostanie zaprezentowana nowa sekcja „Areny”. Będzie można tam grać w regularnie organizowane turnieje, lub tworzyć własne, czyniąc e-sport dostępnym dla każdego.

W 2016 roku Microsoft przejął Beam – platformę wideo do strumieniowania gier komputerowych na żywo. Widzowie, oglądający relację gracza, mogą dzięki niej na bieżąco komentować poczynania streamera i wchodzić z nim w interakcje.

Czynimy z Beam cechą charakterystyczną Xboxa One i Widowsa 10, dzięki czemu Beam będzie jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na transmitowanie gameplay’u.
– Mike Ybarra, szef Xbox

Beam będzie połączony z kontem Xbox Live, dlatego streamy z gier będzie można łatwo udostępnić społeczności tej platformy. Microsoft wprowadza też zmiany w strumieniu aktywności, co ma wpłynąć na jeszcze prostsze dzielenie się z innymi swoją rozgrywką.

Game Mode w systemie Windows 10 ma sprawić, że granie będzie jeszcze przyjemniejsze 17

„Dodatkowymi usprawnieniami zostaną obdarzone Kluby i pojawi się opcja ‚Looking For Group’, pozwalająca na publikację na swoim profilu informacji, że szukamy kompanów do gry. W ten sposób łatwiej znajdziemy zawodników do każdej gry na Xbox One i Windows 10, i dołączymy do społeczności graczy takich jak my” – powiedział Ybarra.

Najbardziej interesuje mnie wpływ zmian na graczy „siedzących” na Windowsie 10. Microsoft z uporem podkreśla, że chce, żeby ten system był najlepszym Windowsem do gier w historii. Zobaczymy, czy Game Mode się do tego przyczyni.

Członkowie Windows Insider mogą testować nowy tryb już teraz, jednak większość funkcji zostanie dodanych dopiero w nadchodzących tygodniach.

 

źródło: gadgets.ndtv.com, Windows Central

Obserwuj nas