Galaxy View Remote to kolejna aplikacja dedykowana dla tabletu Samsung Galaxy View 19

Galaxy View Remote to kolejna aplikacja dedykowana dla tabletu Samsung Galaxy View

Samsung Galaxy View jest na pewno nietypowym tabletem z racji swojego ogromnego, 18,4-calowego wyświetlacza. Koreańczycy co jakiś czas wypuszczają dedykowane dla niego aplikacje (niedostępne na inne urządzenia, nawet te z własnej linii Galaxy), próbując nadać mu jakieś sensowne zastosowania.

Nie da się bowiem ukryć, że nie do końca wiadomo, do czego można używać Galaxy View. Z racji swoich rozmiarów do najmobilniejszych nie należy, więc jednym z niewielu (jeśli nie jedynym) rozsądnym zastosowaniem dla niego jest wyłącznie konsumowanie treści.

Osobiście, gdybym posiadał ten tablet, to zapewne powiesiłbym go na ścianie, najlepiej gdzieś blisko łóżka. Nie wyobrażam sobie bowiem trzymać takiego kolosa na kolanach. Oczywiście mógłbym go stawiać na pobliskich stołach i biurkach, ale z czystego lenistwa po prostu nie miałbym ochoty za każdym razem go taszczyć ze sobą i przenosić na nowe miejsce.

Powieszenie go więc w okolicach łóżka wydaje mi się rozsądnym posunięciem. Zwłaszcza, że Samsung udostępnił właśnie aplikację Galaxy View Remote, która zamienia dowolny smartfon pracujący pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 KitKat lub nowszej w pilota do tabletu (tak, pomysł na powieszenie go na ścianie zaczerpnąłem z poniższych grafik).

Jak widać powyżej, przy użyciu Galaxy View Remote można w pełni zarządzać Galaxy View. Do dyspozycji użytkownik dostaje kilka wirtualnych klawiszy oraz touchpad, który steruje kursorem na wyświetlaczu tabletu.

Jeśli dodać do tego możliwość utworzenia rodzinnej galerii zdjęć przy użyciu Family Square oraz aplikację CNN For Galaxy View, która jest niczym innym jak dostępem do serwisu informacyjnego CNN, ściana staje się według mnie najrozsądniejszym miejscem, gdzie można umieścić to gigantyczne urządzenie. Pamiętajcie, że to tylko moje zdanie, ale skoro to samo sugeruje producent, to coś w tym musi jednak być.

Źródło: Sklep Google Play