Galaxy Tab S2 w Niemczech otrzymuje Androida 6.0.1 Marshmallow

Aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow otrzymuje coraz więcej urządzeń Samsunga. Do tej pory były to jednak wyłącznie smartfony. Przyszedł więc (w końcu) czas również i na tablet.

Kolejni użytkownicy Galaxy Tab S2 9.7 w Niemczech mogą już cieszyć się z najnowszej wersji oprogramowania na swoich urządzeniach. Build ma numer T815XXU2BPD6 i zawiera w sobie najnowsze poprawki zabezpieczeń systemu Android (2 kwiecień 2016). Niestety nie podano, ile dokładnie waży aktualizacja.

Wiadomo jednak, co ze sobą wnosi. Oprócz oczywiście odświeżonego TouchWiza, pojawił się również Doze ModeNow On Tap, a także możliwość nadawania i odbierania uprawnień poszczególnym aplikacjom oraz ponad 200 nowych Emoji. Co równie ważne, istnieje od teraz opcja tworzenia kont użytkowników, dzięki którym z jednego urządzenia będzie mogła korzystać cała rodzina.

Aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow została udostępniona na razie wyłącznie użytkownikom Galaxy Tab S2 9.7. Posiadacze modelu 8-calowego muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Tak samo, jak i klienci w Polsce. Zważywszy jednak, że nowa wersja systemu operacyjnego pojawiła się już za naszą zachodnią granicą, nie powinno minąć dużo czasu, aż trafi również na nasze podwórko.

Źródło: SamMobile