Galaxy Tab S 1. generacji nie dostaną aktualizacji do Androida Marshmallow (aktualizacja) | Tabletowo.pl

Galaxy Tab S 1. generacji nie dostaną aktualizacji do Androida Marshmallow (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

Posiadacze pierwszej generacji tabletów z serii Galaxy Tab S cały czas cierpliwie czekali, aż ich urządzenia otrzymają Androida Marshmallow. Niestety, ich nadzieje okazały się płonne. Samsung oficjalnie potwierdził, że aktualizacja dla tych sprzętów nie zostanie udostępniona.

Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 zostały zaprezentowane w czerwcu 2014 roku. Niedawno minęły więc już dwa lata od ich debiutu i Samsung najwyraźniej uznał, że z czystym sumieniem może porzucić te urządzenia. Jest to jednak średnio przekonujący argument, ponieważ Android Marshmallow miał swoją premierę w październiku 2015 roku. Producent miał więc wystarczająco dużo czasu, aby udostępnić aktualizację dla posiadaczy tego modelu.

Niestety, holenderski oddział Samsunga oficjalnie potwierdził, że Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 nie otrzymają nowej wersji systemu i ich posiadacze skazani są na Androida Lollipop.

Samsung Galaxy Tab S Android 6.0.1 Marshmallow

Co ciekawe, nieco ponad miesiąc temu doszły nas słuchy, że Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 otrzymają aktualizację do Androida Marshmallow. Informacja ta pochodzić miała z zaufanego i dobrze poinformowanego źródła i nic nie wskazywało, że Samsung zmieni plany. Cóż, możemy się tylko domyślać, co stanęło na przeszkodzie, aby oba urządzenia dostały jeszcze jeden update.

Aktualizacja:

Grecki oddział Samsunga ponformował, że cała seria Galaxy Tab S zostanie uaktualniona do Androida Marshmallow, a więc Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 również:

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Tab S 10.5

Źródło: Samsung Mobile NL przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona