Samsung Galaxy S8: nowe zdjęcia, rzekoma cena i data premiery (aktualizacja) 18

Samsung Galaxy S8: nowe zdjęcia, rzekoma cena i data premiery (aktualizacja)

Z każdym dniem internet zasypuje nas coraz to większymi ilościami informacji o kolejnym flagowym galaktycznym telefonie. Wiemy już całkiem sporo o wyglądzie, modelu dystrybucji czy sugerowanej specyfikacji technicznej. Teraz przyszedł czas na datę premiery oraz szersze informacje o cenach Galaxy S8.

Wiemy już, że SGS8 najpewniej zadebiutuje w dwóch wersjach: „zwykłej” z ekranem o przekątnej 5.8 cala oraz w wersji Plus, gdzie wyświetlacz posiadać będzie 6.2 cala. Większość portali branżowych zgadza się w kwestii tego, że obydwa urządzenia będą oczywiście posiadały zagięty wyświetlacz, jaki znamy z rodziny EDGE.

O Snapdragonie 835, który będzie sercem obydwu urządzeń informowaliśmy Was już wielokrotnie, tak samo zresztą, jak o kilku wersjach Ósemki, które będą względem siebie różnić się chociażby w ilości pamięci RAM oraz pamięci na pliki użytkownika. Warto również w tym miejscu podzielić się z Wami nowym zdjęciem Galaxy S8, które ujrzało światło dziennie za sprawą redakcji AndroidPure.

Aktualizacja 1: Niestety, jak informuje PhoneArena, poniższe zdjęcie nie przedstawia Galaxy S8. Redaktorzy, bazując na widocznych na zdjęciu elementach, takich jak wejście na słuchawki audioJack czy rozmieszczeniu anten doszli do wniosku, że rzeczone zdjęcie nie przedstawia kolejnego flagowca od Samsunga. Wygląda więc na to, że prawdziwe zdjęcie SGS8 nie zdołało jeszcze wyciec do mediów. Ciekawe, jak długo ten stan rzeczy zdoła się utrzymać.

Samsung Galaxy S8: nowe zdjęcia, rzekoma cena i data premiery (aktualizacja) 19
Fot za: http://www.androidpure.com/first-look-samsung-galaxy-s8/

Aktualizacja 2:

Słynący z dobrych źródeł @OnLeaks zamieścił na Twitterze informację, która może ucieszyć wiele osób, które poważnie biorą pod uwagę zakup S-ósemki. Wizualizacje sugerują, że Samsung postanowił popracować także nad optyką aparatu. Precyzując – Koreańczycy z południa najwyraźniej zamierzają jak najbardziej odchudzić oczko aparatu, aby to nie wystawało ponad bryłę obudowy.

Samsung Galaxy S8: nowe zdjęcia, rzekoma cena i data premiery (aktualizacja) 20
Fot za: https://twitter.com/OnLeaks/status/828905813087498240

Zgodnie z materiałami @OnLeaks, optyka aparatu ma wystawać ponad bryłę na zaledwie 0,2 milimetra. Należy tu wzmiankować o tym, że w Samsungu Galaxy Note 7 omawiany element górował nad obudową „aż” o milimetr. W siódmym flagowcu wartość ta spadła do 0,8 milimetra i najwyraźniej nie jest to ostatnie słowo Samsunga w tym temacie.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Dobrze. A kiedy smartfon ma pojawić się na rynku i jaka będzie jego cena? Zgodnie z informacjami serwisu Venturebeat telefon wkroczy na półki sklepowe 21 kwietnia, choć oficjalna prezentacja odbędzie się niemal miesiąc wcześniej: 29 marca.

Zobaczcie również rendery urządzenia, które dzisiaj obiegły internet za sprawą SamMobile:

Ciekawie wygląda jednak kwestia ceny, która w opinii redaktorów Venturebeat ma rozpoczynać się od kwoty 799 Euro za wersję z ekranem o przekątnej 5,8 cala. Daje to kwotę wynoszącą mniej więcej 3420 złotych. Wersja Plus będzie nieco droższa. Mówi się o kwocie odstępnego wynoszącej w przeliczeniu 3850 PLN. Drogo, prawda?

opracowano w oparciu o: SamMobile, AndroidPure, VentureBeat, PhoneArena, @OnLeaks