Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 Oreo? Może, może…

Zgodnie z niepisaną tradycją Samsunga, każdy flagowy smartfon tego producenta otrzymuje dwie duże aktualizacje Androida. Jednak jeśli informacje dochodzące od kilku przedstawicieli obsługi klienta Samsunga (prawdopodobnie z Indii) są dokładne, to Galaxy S6 będzie pierwszym ważnym telefonem Koreańczyków, który dostanie trzeci upgrade systemu, a wraz z nim Androida Oreo.

Trzeba wziąć pod uwagę, że pracownicy działu obsługi klienta nie są najdokładniejszym źródłem tego typu informacji, jednak jeden z nich jest nad wyraz mocno przekonany o tym, że Samsung przygotowuje Androida 8.0 dla flagowego smartfona z 2015 roku.

 

 

Czy to możliwe, żeby Samsung przedłużył okres wspierania swoich najważniejszych urządzeń? Aktualnie nie tak rzadkim widokiem jest, gdy starszy flagowiec otrzymuje aktualizację do wyższej wersji systemu przed nowszym, więc czysto teoretycznie – tak, byłoby to możliwe. W ten sposób użytkownicy telefonów Samsunga mogliby zyskać pewne poczucie elitarności, wszak tak długa dbałość o klienta to rzadkie zjawisko.

Osobiście jednak byłbym mocno sceptyczny wobec takich rewelacji. Wydaje mi się, że Samsung będzie szukał innych sposobów na to, żeby jego sztandarowa seria smartfonów pozostała silna, i nie będzie to miało zbyt wiele wspólnego z pośrednim zachęcaniem do pozostawania przy jakimkolwiek flagowcu przez okres dłuższy niż dwa lata.

Dodatkowo – obsługa klienta Samsunga myliła się w przeszłości nie raz, i nie dwa, kiedy padały pytania o aktualizacje dla poszczególnych modeli producenta. Ten oczywiście nie komentuje sprawy, gdyż nie zadaniem firmy jest odnoszenie się do każdej plotki. Choć nie ukrywam, byłoby ciekawie, gdyby Galaxy S6 dostał Oreo. Ależ by się gotowało u konkurencji! ;)

 

źródło: CyberConCoder przez Sammobile
zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Samsunga Galaxy S6 po czterech miesiącach intensywnego użytkowania