Galaxy S5 Mini i Galaxy J3 2016 wkrótce powinny otrzymać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow | Tabletowo.pl

Galaxy S5 Mini i Galaxy J3 2016 wkrótce powinny otrzymać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow

Dołącz do dyskusji 0

Samsung sukcesywnie udostępnia aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow dla kolejnych urządzeń ze swojego portfolio – dostały go już m.in. flagowce z serii Galaxy S6, Note 4 czy tablety z linii Galaxy Tab S2. W kolejce jest jednak jeszcze dużo petentów, a wśród nich m.in. Galaxy A7, A5 i A3 2016. W niektórych przypadkach nie było do końca pewne, czy nowa wersja systemu operacyjnego trafi na „pokład” danego urządzenia. Tyczyło się to na przykład Galaxy S5 Mini i Galaxy J3 2016. Teraz już wiemy, że i ich użytkownicy będą mogli cieszyć się z pianki.

O ile mieliśmy pewność, że Galaxy S5 otrzyma aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow, to już w przypadku jego wersji Mini pojawiały się pewne wątpliwości (Wy również je wyrażaliście w komentarzach). Teraz jednak otrzymaliśmy potwierdzenie, że także ten model dostanie nową wersję systemu operacyjnego.

Można to wywnioskować z informacji, przekazanych przez Wi-Fi Alliance. Jak widać na poniższym screenie, w bazie agencji pojawił się Samsung Galaxy S5 Mini i to w wersji, przeznaczonej m.in. na rynek europejski (SM-G800F). Smartfon pracował pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow, co wskazuje na to, że również dla niego przewidziana jest aktualizacja. Kiedy jednak zostanie udostępniona? Tutaj nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać, bowiem model ten nie pojawił się ani razu w (nie)oficjalnych rozpiskach.

Samsung Galaxy S5 Mini Android 6.0 Marshmallow

Podobną sytuację mamy z Galaxy J3 2016. Tutaj też nie znamy dnia, ani godziny, jednak możemy mieć pewność, że i ten model otrzyma aktualizację. Dlaczego? Otóż okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych smartfon ten sprzedawany jest już z preinstalowanym Androidem 6.0 Marshmallow. Nie ma więc możliwości, żeby Samsung pozwolił sobie na takie „rozdrobnienie” – oznacza to, że modele, pracujące obecnie pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop, muszą otrzymać nową wersję systemu.

Źródło: Wi-Fi Alliance przez SamMobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona