Samsung Galaxy S10+

Samsung aktualizuje czytnik linii papilarnych w Galaxy S10 i S10+

Samsunga Galaxy S10+ w swoje ręce dostałam na testy w dniu jego premiery. Pamiętam, że zaraz później pojawiła się pierwsza aktualizacja czytnika linii papilarnych. To jednak nie wystarczyło, by działał tak szybko i niezawodnie, jak by tego oczekiwali użytkownicy. I choć nie działa wcale źle, wciąż ma pole do popisu. Nic więc dziwnego, że producent postanowił wydać stosowną aktualizację. Co ważne, dostępna jest też w Polsce.

Moje wrażenia związane z użytkowaniem czytnika linii papilarnych w ekranie Galaxy S10+ mogliście przeczytać w recenzji tego urządzenia. Pozwólcie, że zacytuję samą siebie:

Reklama

Samo działanie tego ultradźwiękowego czytnika nie można określić mianem szybkiego. Gdy już przyzwyczaimy się do miejsca, w którym się znajduje, trzeba nieco dłużej przytrzymać na nim palec, by po chwili został odczytany.

Najwidoczniej nie tylko ja odniosłam wrażenie, że warto by było pomyśleć nad usprawnieniem działania skanera odcisków palców, bowiem została wydana aktualizacja, której zadanie jest poprawka związana właśnie z nim. Aktualizacja waży tylko 6,9 MB, a jej zainstalowanie powinno trwać dosłownie chwilę. Po wykonaniu tej czynności powinniście poczuć, że czytnik działa nieco szybciej.

Skaner w ekranie działa słabo? Przeprowadź konfigurację ponownie

Choć tak naprawdę wydaje mi się, że w przypadku każdego czytnika linii papilarnych w ekranie kluczową rolę odgrywa dokładność zeskanowania palca pod każdym kątem. Dlatego też, jeśli nie jesteście zadowoleni ze skuteczności i szybkości jego działania, spróbujcie dodać odcisk palca raz jeszcze, ale z większą starannością podchodząc do samego skanowania. A później dajcie znać czy widzicie jakąś różnicę.

Na zakończenie dodam jeszcze tylko, że aktualizacja przeznaczona jest na zarówno na Samsunga Galaxy S10, jak i Galaxy S10+.