Staruszek Galaxy Note 4 dostaje kolejną aktualizację zabezpieczeń. I dobrze

403 MB – tyle „waży” nowa aktualizacja, która przeznaczona jest dla użytkowników Samsunga Galaxy Note 4 i zaczyna pojawiać się w Europie. Na razie mogą ją pobierać nasi zachodni sąsiedzi, jednak pewnie nie minie zbyt dużo czasu, kiedy trafi i do Polski. Uprzedzam pytania – nie, to nie jest Android Nougat 7.0.

Wersja oprogramowania oznaczona N910FXXS1DQC3 trafia na kolejne smartfony Note 4 w Europie – na razie w Holandii. Opis aktualizacji wskazuje, że zapewnia ona lepszą stabilność i wydajność urządzeniu, a także optymalizuje działanie baterii. Oprócz tego raczej nie ma co liczyć na fajerwerki – poprawka ta, raczej przeciętnych gabarytów, nie wprowadza elementów charakterystycznych dla Galaxy Note 5 czy S7.

W aktualizacji zawarto marcowy patch bezpieczeństwa od Google, który łata 73 luki w zabezpieczeniach Androida i umożliwia naprawę kilkunastu problemów, które Samsung znalazł we własnym oprogramowaniu.

Samsung Galaxy Note 4 jest wciąż chętnie używanym smartfonem. Choć czasy jego świetności już minęły i nie ma co liczyć na aktualizację oprogramowania do Androida 7.0 Nougat, to i tak godne pochwały, że Koreańczycy dbają o regularne poprawki bezpieczeństwa. Dzięki temu urządzenia są bezpieczniejsze, a przywiązani do niego użytkownicy, nie czują się opuszczeni przez producenta.

Przypomnę, że Galaxy Note 4 miał swoją premierę w czwartym kwartale 2014 roku.

 

zdjęcie tytułowe: Samsung Galaxy Note 4

źródło: galaxyclub.nl