Fusion Garage Grid 10 powróci jako Compal Smart Pad PBJ40

Pamiętacie firmę Fusion Garage? Jej 10,1-calowy tablet o nazwie Grid 10 można nazwać zarówno największą innowacją, jak i porażką ubiegłego roku. Innowacją, ponieważ mógł pochwalić się nietuzinkowym wzornictwem i ciekawym, opartym na Androidzie systemem operacyjnym Grid OS. Porażką, ponieważ złożone zamówienia na urządzenie zostały anulowane, pieniądze zwrócone właścicielom, a piątego stycznia 2011 roku producent podpisał dokumenty o likwidacji. Grid 10 nie wytrzymał presji rynku i padł, rażony strzałami konkurencji. W tej chwili mógłbym postawić kropkę i przejść do następnego newsa, ale nie mogę… niczym półprzeźroczysta postać z klasycznego horroru, tablet Fusion Garage Grid 10 powróci zza grobu.

Grid 10 zainteresowała się tajwańska firma Compal, która zamierza wprowadzić go do sklepów pod nazwą Smart Pad PBJ40. Specyfikacja tabletu najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie i wciąż będzie obejmować 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 taktowany zegarem 1GHz, 512MB RAM i 16GB pamięci dyspozycji użytkownika. Na początku 2011 roku takie podzespoły wrażenie, ale dziś, u schyłku 2012, zagwarantują Smart Padowi PBJ40 tytuł urządzenia przeciętnego i taniego.

Na marginesie, niektórym z Was firma Compal może wydawać się znajoma. Nie bez powodu, ponieważ to ona produkuje wiele tabletów OEM, które na naszym rynku pojawiają się pod nazwami nadanymi przez importerów i dystrybutorów. Zatem istnieje prawdopodobieństwo, że Grid 10 -tfu, Smart Pad PBJ40! nie mogę się przyzwyczaić – pod tą czy inną postacią pojawi się na naszym rodzimym rynku. Czekacie?

via Engadget Chinese