Fujitsu Stylistic Q550. Windows 7 i ekran 10″

Tabletowe szaleństwo trwa i nie da się koło niego przejść obojętnie. Do takiego wniosku doszła firma Fujitsu, która postanowiła stworzyć kolejny już tablet internetowy w swojej historii (co ciekawe nie słychać było dotychczas nic odnośnie jakiegokolwiek sukcesu poprzedników, jak chociażby DL Pad 12 – czyżby były kompletną klapą?).

Model Stylistic Q550 ma być propozycją dla biznesu, skierowaną w pierwszej kolejności do japońskich użytkowników (aczkolwiek mówi się, że w okolicach kwietnia pojawi się w sprzedaży poza granicami tego kraju – również w Europie).

Co w nim jest takiego, że warto się nim zainteresować? Przede wszystkim procesor z rodziny Oak Trail – Intel Atom, dysk SSD o pojemności 32GB lub 64GB oraz wyświetlacz o przekątnej 10-cali (nie wiadomo o jakiej rozdzielczości) oraz bateria, która ma pracować do ośmiu godzin.

Tablet działający w oparciu o Windows 7 ma oferować także aparat, WiFi, kamerkę do połączeń wideo, port USB oraz 3G (opcjonalnie).

Więcej informacji na temat tego tabletu poznamy podczas targów CeBIT 2011 (1-5 marca) w Hanowerze. Warto śledzić Tabletowo w tych dniach (i nie tylko) – będziemy Wam przekazywać najświeższe informacji z linii tabletowego frontu :)

źródło