Fujitsu Lifebook 2013, czyli trochę futurologii - Tabletowo.pl
Ważne

Fujitsu Lifebook 2013, czyli trochę futurologii

Tabletowo.pl Fujitsu Lifebook 2013, czyli trochę futurologii Koncepcje Nowości

Co powiecie na laptop, tablet, telefon, odtwarzacz mp3, aparat i odkurzacz w jednym? Że niemożliwie do realizacji? A jednak! Koledzy z YankoDesign przedstawili interesujący koncept – Fujitsu Lifebook 2013, który zdaje się mocno wykraczać poza to, co dzisiaj możemy zobaczyć na sklepowych półkach.

Lifebook 2013 to urządzenie podzielone na moduły, z których każdy jest pełnowartościowym urządzeniem. I tak, dla przykładu, moduł „tabletowy” może służyć jako tablet jako taki, ale po połączeniu z całością, staje się pełnoprawną klawiaturą QWERTY. Mało tego – tablet dzieli z laptopem swoją mocą obliczeniową, przez co całość działa szybciej, wymieniając przy okazji dane między dwoma urządzeniami. Ponadto, tablet w roli klawiatury to m.in. możliwość ręcznego pisania stylusem czy opcja wykorzystania dwóch wyświetlaczy jednocześnie (choć, szczerze mówiąc – nie wiem po co). Autorzy projektu twierdzą również, że taka klawiatura będzie mniej podatna na uszkodzenia niż te tradycyjne, ale ja im nie wierzę. O cenie, jaką trzeba będzie zapłacić w przypadku ewentualnej usterki, nie wspominali…

Podobnie rzecz się ma z aparatem. Zmęczeni koniecznością robienia zdjęć z wakacji swoimi 17-calowymi potworami? Wasz koszmar niedługo się skończy! Dzięki genialnym inżynierom z Fujitsu aparat możemy odpiąć od laptopa i voilà – kilka kilogramów do targania mniej podczas zwiedzania Jastrzębiej Góry.

Zirytowani koniecznością rozmowy przez telefon w zatłoczonym metrze czy autobusie z notebookiem przy uchu? Fujitsu i w tym przypadku wyciąga do was pomocną dłoń! Telefon wystarczy teraz odłączyć od komputera i można śmiało głośno dyskutować ze swoim szefem o spadkach na nowojorskiej giełdzie, mimo że nikogo dookoła to nie obchodzi.

Ciekawe czy ktoś kiedyś wpadnie na pomysł sprzedaży wszystkich tych urządzeń oddzielnie? Ach, życie byłoby zbyt piękne…

No i gdzie jest mikrofalówka?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona