FTL: Faster Than Light na iPada już dostępne

screen480x480[1]

Pierwsza edycja gry FTL: Faster Than Light zadebiutowała na komputerach PC i Mac we wrześniu 2012 roku. Mimo iż nie zachwycała ona nowoczesną grafiką, a prezentowany przez nią poziom trudności dość skutecznie odstraszał większość niedzielnych graczy, to jednak rozbudowana mechanika rozgrywki i niewyczerpane pokłady grywalności wystarczyły, by zyskała ona miano jednej z najciekawszych gier niezależnych ostatnich lat.

Teraz ten długo wyczekiwany tytuł zadebiutował wreszcie w internetowym sklepie App Store, dzięki czemu każdy posiadacz iPada (generacji 2 lub wyższej) będzie mógł sprawdzić się w roli dowódcy statku, eksplorującego swobodnie niebezpieczne rejony przestrzeni kosmicznej. Niegościnność świata wykreowanego przez twórców da się zresztą tutaj zauważyć dość szybko, gdyż każda porażka jest w nim ostateczna i zmusza nas do rozpoczęcia przygody od nowa. Wbrew pozorom ciągłe powracanie do punktu startu nie jest tu jednak czymś nużącym, gdyż za każdym razem rozpoczynamy grę w zupełnie nowym, wygenerowanym losowo świecie, pełnym unikatowych miejsc, postaci i wydarzeń. Co więcej, jeśli nawet zdarzy nam się natrafić dwa razy z rzędu na tą samą misję, to sam fakt posiadania innego wyposażenia statku i nowej załogi może sprawić, że będzie ona miała zupełnie inny przebieg niż poprzednio.

Gra FTL: Faster Than Light dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie z aplikacjami App Store, za kwotę 8,99 euro. Wersja na tablety została wyposażona we wszystkie nowe elementy wprowadzone do oryginału w najnowszym dodatku – FTL: Advanced Edition.