Front ZTE Nubia X6 na zdjęciach – szaleńczo cienka ramka

zte-nubia-x6-bezel-01

Jeśli odnieść się nie tylko do europejskiego i amerykańskiego rynku, to da się zauważyć, że w Azji kierują się innymi trendami, które później i tak (przynajmniej częściowo) trafiają do europy. Przykładem tego może być LG, które wydało G2 z bardzo cienką ramką. Już wtedy zastanawiano się nad używalnością takiego rozwiązania. Okazuje się, że to nie koniec, bo najprawdopodobniej w Nubii X6 od krawędzi ekranu do krawędzi obudowy dystans będzie wynosił zaledwie 1,3 mm.

ZTE ma sporą konkurencję, ale bardziej na swoim rodzimym rynku, gdzie sprzęt klasy premium serwują takie firmy, jak: Oppo, Meizu, Huawei, czy Vivo. Trzeba czymś zaskoczyć. Nie wystarczy już ekran Full HD czy czterordzeniowy procesor. Wrażenie można zrobić nawet smukłością obudowy czy ramką, która w przypadku Nubii X6 robi duże wrażenie.

Jestem ciekaw, jak na co dzień będzie się korzystało z tak dużego phabletu, który dodatkowo będzie miał bardzo cienką ramkę… Innym ciekawym elementem specyfikacji jest aparat, ale nie tylny (16 Mpix) tylko przedni, który ma mieć aż 13 Mpix! Jednostką napędową całości ma być Snapdragon 801, który będzie miał do dyspozycji 2 lub 3 GB pamięci RAM. Ekran ma mieć około 6″ i pracować w rozdzielczości 2K.

 źródło