Frame Interactive Technology – gesty z ZTE Nubia Z9 na wideo | Tabletowo.pl

Frame Interactive Technology – gesty z ZTE Nubia Z9 na wideo

Dołącz do dyskusji 0

Kilka tygodni temu firma ZTE zaprezentowała swojego najnowszego flagowca, model ZTE Nubia Z9. Urządzenie jest o tyle interesujące, że oferuje bardzo smukłe ramki przy krawędziach ekranu, przez co producent mógł zastosować nowy sposób obsługi telefonu.

Frame Interactive Technology, bo o nim mowa, umożliwia korzystanie ze smartfona w zupełnie nowym wymiarze. Krawędzie telefonu obsługują wiele różnych gestów, które mają ułatwić jego użytkowanie. Początkowo mogą wydać się mało intuicyjne, ale myślę, że po chwili obcowania z Nubią Z9 przyzwyczajenie zrobiłoby swoje. Całość opiera się o metalową ramkę, która ciągnie się przez długość całego telefonu i to właśnie w nią zaimplementowana została wspomniana technologia obsługi gestów.

No dobrze, ale o ile w sieci widzieliśmy dotychczas kilka gestów odpowiedzialnych za wygaszenie i wybudzanie ekranu czy robienie zdjęcia i screenshota, tak nie wiemy zupełnie jakich kolejnych możemy się spodziewać. Dlatego też powstał filmik, który ma nam przybliżyć ideę Frame Interactive Technology (FiT).

Poniżej możecie zobaczyć gesty odpoiedzialne między innymi za przełączanie się pomiędzy aplikacjami, przechodzenie do trybu obsługi jedną ręką, zmiejszanie widoku map, zmianę orientacji programu z poziomej na pionową czy zwiększanie/zmniejszanie głośności. Moim zdaniem warto zapoznać się z poniższym wideo:

źródło: AndroidHeadlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona