Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 18

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł

Google ogłosiło możliwość prostego kompletowania i zamawiania papierowych albumów ze zdjęciami na konferencji w maju ubiegłego roku. Usługa była dostępna na początku tylko w Stanach Zjednoczonych, ale od dziś można z niej skorzystać również w Polsce. 

Album fotograficzny można stworzyć z własnych fotografii oraz tych udostępnionych w Zdjęciach Google. W kilka minut da się skompletować 20-stronicową książkę z ulubionymi fotkami – taka jest minimalna liczba zdjęć koniecznych do zamknięcia zamówienia. Górną granicą jest 100 stron. Fotoksiążka może powstać zarówno na komputerze, jak i na smartfonie czy tablecie – z poziomu aplikacji. Każde zdjęcie łatwo odnajdziemy i podpiszemy.

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 20

Dostęp do panelu tworzenia albumu widoczny jest w wersji desktopowej Zdjęć Google, jak również z poziomu aplikacji na Androida i iOS. Aby utworzyć fotoksiążkę, wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać menu (trzy kreski w lewym górnym rogu) i wybrać “fotoksiążki”, na komputerze odpowiednią opcję znajdziemy w menu po lewej stronie.

 

Edytor jest bardzo prosty, co jest dużym plusem. Zdjęcia możemy dowolnie przesuwać, powiększać i zmieniać styl ich prezentacji (wybór między całostronicowym wydrukiem a efektem „ramki”). Brakuje jednak kilku opcji: na przykład różnych czcionek do podpisywania zdjęć czy możliwości wydrukowania jednego zdjęcia na dwóch stronach otwartego albumu.

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 23

Wbudowany przewodnik zasugeruje też fotoksiążki na podstawie albumów i kolekcji, które już mamy w Zdjęciach Google, prezentując gotowce.

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 24

Ceny fotoksiążek ze Zdjęć Google

20-stronicowa fotoksiążka w miękkiej oprawie (kwadrat o boku 18 cm) kosztuje 55,99 zł, a w twardej (kwadrat o boku 23 cm) 98,99 zł.

Ponadto cena wzrasta, jeśli do albumu chcemy dorzucić więcej zdjęć. Płacimy za każde dodatkowe zdjęcie: 2,49 zł za dodatkową stronę w mniejszej wersji albumu, oraz 2,69 zł za każdą dodatkową w wypadku większej wersji.

W przypadku albumu z 30 zdjęciami zapłacimy więc 80,89 zł za fotoksiążkę w miękkiej oprawie lub 125,89 zł za jej odpowiednik w twardej oprawie.

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 25
Tu było 63 zdjęć, stąd takie ceny

Sama cena fotoksiążki wydaje się być w porządku, zwłaszcza jeśli jakość papieru i wydruków będzie dobra. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty dostawy, jak widać – niezbyt tanie.

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 27

Fotoksiążki od Google już dostępne w Polsce. Papierowy album ze zdjęciami za niecałe 56 zł 28

Jedyną rzeczą, która nieco odrzuca przy zamówieniu, są właśnie ceny dostaw. Poza tym wszystko wygląda bardzo dobrze. Niektóre firmy oferujące dobranie sobie zdjęć, utworzenie i zamówienie fotoksiążki, mają gorsze edytory albumów niż użyty przez Google.

Ciekawe, jak sprawa ma się z jakością fotoksiążek, ale o tym powinniśmy przekonać się już niedługo – pierwsze zamówienia już spływają do Google, więc w sieci wkrótce powinny znaleźć się pierwsze opinie o tej nowej usłudze.

 

źródło: Google