Fortnite wymieniany jest wśród przyczyn rozwodów w Wielkiej Brytanii 16

Fortnite wymieniany jest wśród przyczyn rozwodów w Wielkiej Brytanii

Ja od dawna mówiłem, że tryb Battle Royale to zło

Popularność gry Fortnite potrafiła odbić się negatywnie nie tylko na kreatywnym spędzaniu wolnego czasu, ale także przyczynić się do rozpadu małżeństw. Przynajmniej tak to odbiera jedna z firm pośredniczących w sprawach rozwodowych w Wielkiej Brytanii.

Według raportu opublikowanego przez Divorce Online, który pomaga skłóconym małżonkom przejść przez procedurę rozwodu, Fortnite jest wymieniany jako jeden z powodów złożenia wniosków rozwodowych w 5% przypadkach rozpatrywanych od początku tego roku.

Chodzi więc o 200 wniosków rozwodowych w ciągu ośmiu miesięcy. Trudno odnieść się jakoś do tych danych, nie mając na ten temat jakiejś większej wiedzy. Może akurat tej firmie przydarzyło się przyjąć nadzwyczaj dużo wniosków, w których Fortnite jest wymieniany jako przyczyna złożenia pozwu. Łatwo sobie przecież wyobrazić, że nie tylko jeden tytuł przyczynia się do rozluźnienia więzi małżeńskich – nadmierne poświęcanie się jakiejkolwiek rozrywce bez udziału współmałżonka może być przyczyną napięć i kłótni. A że akurat Fortnite jest teraz popularny, to zbiera bęcki za to, że „powoduje” rozwody.

W poście na blogu firmy Divorce Online wspomina się również inne rzeczy, takie jak gry online, pornografię internetową i media społecznościowe, jako czynniki regularnie pojawiające się we wnioskach rozwodowych. Żyjemy w epoce cyfrowej, więc trudno się spodziewać, by czas spędzany przed ekranami wpływał na związki międzyludzkie wyłącznie korzystnie.

Dlatego jeśli macie już partnera, wybierajcie produkcje do ogrywania w kooperacji. Dla statystyk, dobrego imienia Fotrnite i Waszego szczęścia małżeńskiego ;)

https://www.tabletowo.pl/2018/09/07/fortnite-na-androida-i-smartfony-htc-sony-motorola/

źródło: Divorce Online przez Gizmodo