fot. Epic Games

Jeżeli czekacie na Fortnite na Androida, to możecie już zacząć odliczać dni do premiery

Na przestrzeni lat o grach komputerowych powiedziano już wiele. Na przykładzie tej branży można zobaczyć, jak wielki postęp dokonał się w świecie cyfrowej rozrywki. Kiedyś królowały gry single player, ale wraz z upowszechnieniem się internetu granie z ludźmi z całego świata stało się czymś naturalnym. Kiedyś fenomenem był CS, dziś triumfy święcą gry z gatunku battle royale. Najpopularniejszy przedstawiciel tego gatunku, czyli Fortnite, nieuchronnie zmierza coraz większymi krokami na Androida.

Pod koniec wakacji warto sprawdzić swoje umiejętności i oddać się rywalizacji

Do tej pory Fortnitem mogli cieszyć się tylko właściciele urządzeń od Apple’a. Preferujący Zielonego Robocika dostali informację o możliwym debiucie gry na tej platformie w trakcie wakacji. Teraz okazuje się, że premiera odbędzie się we wrześniu, chociaż w pierwszej kolejności będą mogli pograć wyłącznie właściciele nadchodzącego Galaxy Note 9.

fot. Epic Games

Przez pierwsze 30 dni dla najnowszego przedstawiciela biznesowej linii smatfonów Samsunga będzie to tytuł ekskluzywny, tj. dostępny na wyłączność. Według plotek, Galaxy Note 9 trafi do sklepów 24 sierpnia. Pozostali będą mogli pobrać grę ze Sklepu Play dopiero po zakończeniu okresu wyłączności, prawdopodobnie około 23 lub 24 września.

Taka okazja nie może się obyć bez dodatkowych gratisów

Zainteresowani dziełem Epic Games i najnowszym Galaxy Note 9, decydując się na zakup smartfona w przedsprzedaży, mogą otrzymać, według przecieków, pulę V-Bucks (tj. wirtualnej waluty) o wartości od 100 do 150 dolarów, do wykorzystania w grze.

Przewidziano też alternatywę dla tych, którzy niekoniecznie interesują się mobilnym graniem. Otrzymają oni bezprzewodowe słuchawki AGK o podobnej wartości. Mowa cały czas jednak najpewniej tylko o Stanach Zjednoczonych – nie wiadomo, jak sytuacja ma wyglądać na innych rynkach.

Galaxy Note 9 nie będzie typowo gamingowym smartfonem, ale nie sądzę, żeby to bardzo przeszkadzało w uruchomieniu na nim zaawansowanych gier. Specyfikacja z całą pewnością zadowoli wszystkich wymagających jak największej wydajności od swojego urządzenia. Fanom Fortnite pozostaje życzyć miłej gry i cierpliwości w oczekiwaniu na premierę najnowszego Notatnika :)

Źródło: 9to5Google