Fortnite na Androida – pierwszy gameplay na Samsungu Galaxy S9+ | Tabletowo.pl

Fortnite na Androida – pierwszy gameplay na Samsungu Galaxy S9+

Dołącz do dyskusji 0

Gry z trybem Battle Royal pozostawiły głęboki ślad na rynku gier komputerowych. Podobne poruszenie nastąpiło w grach mobilnych, odkąd na smartfony dostępne są dwa największe tytuły tego typu: PUBG i Fortnite. No, może nie dwa a półtora, ponieważ Fortnite nadal nie jest dostępny dla urządzeń z Androidem. Czekamy na premierę Samsunga Galaxy Note 9, podczas której ogłoszona zostanie także mobilna wersja gry na system Google. A w międzyczasie zobaczmy, jak będzie ona wyglądać i działać.

Zdolni spece z forum XDA postarali się uruchomić Fortnite na smartfonie najbardziej zbliżonym sprzętowo do Galaxy Note 9 – na Galaxy S9+. Niecierpliwość, jaką odznaczają się ci ludzie, obrazuje tylko, jak bardzo chcieliby, żeby Fortnite w końcu zawitał na urządzenia z zielonym robocikiem.

Epic Games zresztą nieco ułatwiło sprawę wcześniejszego uruchomienia Fortnite’a przez deweloperów, ponieważ producent ograniczy dystrybucję gry tylko do własnych kanałów, w postaci pliku .APK. Fortnite nie będzie dostępny z poziomu sklepu Google Play, ponieważ twórcy nie chcą dzielić się z Google 30-procentową daniną za każdy zysk z gry i jej obsługę na platformie. Co ciekawe, Fortnite Mobile może trafić do sklepu Galaxy Apps od Samsunga, gdyż Koreańczycy nie żądają tak wysokich procentów od płatności na swojej platformie.

Członkom forum XDA w jakiś sposób udało się zdobyć plik .APK, pozwalający na instalację Fortnite Mobile na Androidzie, i od razu przystąpili do działania. Pozyskana wersja aplikacji była zablokowana dla smartfonów innych niż Galaxy Note 9, ale nie stanowiło to większych problemów dla ekspertów od dekompilacji. Wkrótce programiści XDA mogli uruchomić grę na maksymalnych ustawieniach graficznych na Samsungu Galaxy S9+.

Oprócz tego podjęto udane próby uruchomienia Fortnite Mobile na Pixelu 2 XL i Essential Phone PH-1. Na zrootowanym OnePlusie 6 pojawiły się pewne problemy, ale można być pewnym, że w oficjalnej wersji nie będą one występować.

Epic Games przez cały czas odpiera argumenty, jakoby decyzją o niewydawaniu Fortnite’a w sklepie Google Play, narażało przyszłych graczy na niebezpieczeństwo związane z pobieraniem treści z innych źródeł. Firma podkreśla jednak, że ze swojej strony zrobi wszystko, by gracze nie musieli martwić się zabezpieczeniami, a swobodnie oddali się rozrywce – na równi z graczami na PC, którzy też pobierają Fortnite wprost ze strony Epic Games.

Epic Games potwierdza: Fortnite na Androida nie ściągniecie ze Sklepu Play

źródło: Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona