Fortnite (fot. Epic Games)

Fortnite na Androida już dostępny! Przez kilka dni tylko na Samsungi, ale nie tylko te najnowsze

Chyba żadna mobilna gra nie rozbudziła rynku technologicznego tak bardzo, jak Fortnite. Zawdzięczamy to najprawdopodobniej nie tylko ogromnej popularności pecetowej wersji gry (której nie sposób jej odmówić), ale również temu, że wydawca zdecydował się nie umieszczać pozycji w Sklepie Play. Już teraz Fortnite na Androida jest dostępny oficjalnie, lecz przez kilka dni zagracie w niego tylko na Samsungach. Na szczęście wcale nie trzeba mieć Note’a 9.

Fortnite na Androida rozbudza myśli nie tylko fanów gier, ale również niejednego fana technologii. Epic Games podjęło dyskusyjną decyzję dotyczącą nie umieszczenia gry w Sklepie Play, która spotkała się z – całkiem słusznymi zresztą – głosami sprzeciwu. Wydawca postanowił również, że wersja gry będzie przez jakiś czas ekskluzywna jeżeli chodzi o… obsługujące je urządzenia. Dzisiaj Karol pokazywał Wam pierwszy gameplay z tej pozycji, który odbył się na Samsungu Galaxy S9+. Okazało się, że jego autorzy nie poczynili żadnej magii jeżeli chodzi o dekompilacje i zmiany kodu – Fortnite po prostu działa na większej liczbie Samsungów.

Reklama

Warto zaznaczyć, że posiadacze Samsungów mogą cieszyć się swoją wyjątkowością aż do 12 sierpnia włącznie, gdyż po przeminięciu tej daty, gra zostanie udostępniona na urządzenia wszystkich producentów. Aby pobrać grę, należy mieć jedno ze wspieranych urządzeń (ich listę zamieszczam poniżej) oraz mieć Androida Oreo na pokładzie.

  • Galaxy Note 9
  • Galaxy S9 i S9+
  • Galaxy Note 8
  • Galaxy S8 i S8+
  • Galaxy S7 i S7 edge
  • Galaxy Tab S4
  • Galaxy Tab S3

Aby cieszyć się grą, wystarczy uruchomić aplikację Game Launcher i tam kliknąć odpowiedni przycisk. Fortnite pojawi się wewnątrz sklepu najprawdopodobniej po aktualizacji systemu – a w każdym razie na to wskazują informacje, które przesłał nam Mateusz (dzięki!)

Wymagania sprzętowe gry

Wraz z pojawieniem się Fortnite w Samsung Game Launcher – za co, swoją drogą, należą się swego rodzaju pochwały – poznaliśmy specyfikację gry. Ta póki co wskazuje konieczność użytkowania jednego z wymienionych modeli, ale wymienia także połączenie z internetem, 64-bitowego Androida w wersji 5.0 lub wyższej oraz co najmniej 3 GB pamięci RAM. Jestem przekonany, że wymagania te będą dotyczyć wszystkich smartfonów – wygląda jednak na to, że ograniczenie wymagań do najnowszego Oreo wynika ze wspomnianej aktualizacji Game Launcher, a nie poprzeczki postawionej przez samą grę.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/09/fortnite-na-androida-pierwszy-gameplay-na-samsungu-galaxy-s9/

źródło: Android Central oraz niezawodni czytelnicy Tabletowo – dzięki Mateusz!