Forgotten Memories wreszcie dostępne w App Store

Forgotten Memories to jedna z tych gier, które rodziły się długo i w bólach. Za każdym razem, gdy wydawało się, że już niedługo będziemy mogli w nią zagrać, jej premierę przekładano nagle na przyszły tydzień… miesiąc… rok… W pewnym momencie jej twórcom zdarzyło się nawet na dwa lata zapaść się pod ziemię, zbywając milczeniem wszelkie pytania dotyczące przyszłości ich projektu.

Teraz tytuł ten zadebiutował jednak wreszcie w App Store, dzięki czemu każdy posiadacz iPada może samodzielnie przekonać się o tym, czy było warto czekać. Fabuła gry pozwala nam wcielić się w Rose Hawking, kobietę (silną i niezależną, jak podkreślają twórcy gry) przemierzającą ruiny szpitala psychiatrycznego (brzmi znajomo?) w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki. Jak nietrudno zgadnąć dość szybko okazuje się, że budynek ten skrywa w sobie niejedną mroczną tajemnicę.

Jak już zapewne zdążyliście się domyślić, Forgotten Memories stanowi swego rodzaju tabletowy hołd dla starej szkoły survival horroru. Najbardziej wyraźne są tu oczywiście inspiracje serią Silent Hill, jednak można tu wyczuć również echa innych klasyków gatunku, takich jak np. Resident Evil. Nawiązania do starych konsolowych produkcji dotyczą tu zresztą nie tylko oprawy audiowizualnej, ale też mechaniki rozgrywki, więc jeśli tęskniliście za grami, które celowo utrudniają wam życie np. poprzez system zapisu („kultowe” maszyny do pisania zastąpiono tu komputerami, które oczywiście wymagają dyskietek), najnowsza produkcja studia Psychose Interactive może okazać się grą stworzoną właśnie dla was.

Gra Forgotten Memories dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 4,99 euro (promocyjna cena z okazji premiery gry, która utrzyma się do końca miesiąca). Twórcy zapowiadają też, że tytuł ten pojawi się również na platformach Android, PS Vita, Wii U i Steam, jednak biorąc pod uwagę jak długo zajęło im wypuszczenie pierwszej wersji, raczej nie spodziewałbym się szybkiej premiery jej kolejnych wcieleń.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id834715612″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]