Ford aktualizuje swoje samochody i dodaje w nich obsługę Android Auto i Apple CarPlay | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Ford aktualizuje swoje samochody i dodaje w nich obsługę Android Auto i Apple CarPlay

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętam zachwyt, który przeżywałem, gdy pierwszy raz jechałem samochodem z elektrycznie opuszczanymi szybami czy nawet radiem obsługującym płyty CD. Technicznie rzecz biorąc należę do prawie najmłodszej części pokolenia Y, więc wyobrażam sobie, że czytelnicy starsi ode mnie pamiętają jeszcze samochody, które ja kategoryzuję jako antyki. Współczesne auta z tamtymi mają wspólne chyba tylko koła, wycieraczki i silnik, bowiem teraz nikogo nie dziwi coś takiego, jak aktualizacja oprogramowania samochodu. Właśnie taką aktualizację przeprowadził Ford, implementując tym samym w niektórych modelach obsługę Android Auto i Apple CarPlay.

Oczywiście nikogo nie powinno zdziwić, że aktualizacja ta nie dotyczy wszystkich samochodów ze stajni Forda, ale nie jest to też aktualizacja dotycząca tylko jednego modelu w najdroższej wersji wyposażeniowej. Dotyczy ona bowiem wszystkich aut wyposażonych w system Ford SYNC 3, który umożliwia sterowanie głosowe takimi funkcjami, jak odbieranie i wykonywanie połączeń, odczytywanie wiadomości SMS czy też sterowanie muzyką. W tej wersji, użytkownik posiada także do dyspozycji kolorowy ekran dotykowy na 8-calowym ekranie oraz funkcję AppLink. I w gruncie rzeczy, aktualizacja tyczy się właśnie tej ostatniej.

Ciekawe, czy wyświetla się komunikat „przed rozpoczęciem aktualizacji upewnij się, że Twój samochód jest zatankowany do pełna” ;)

Zacznijmy jednak od początku – co zrobić, aby zainstalować aktualizację? Spokojnie – nie trzeba jechać do mechanika – odbywa się ona OTA, czyli over-the-air. Najprościej rzecz ujmując – bezprzewodowo, przy użyciu sieci Wi-Fi. Oczywiście jeśli chcecie, możecie zrobić to klasycznie i podjechać do autoryzowanego dealera Forda lub przy użyciu pamięci USB, ale… nie uważacie, że wtedy to straciło by cały urok? ;)

Aktualizacja, o której mowa w dzisiejszym wpisie, umożliwia użytkownikowi połączenie samochodu z aplikacją Android Auto lub Apple CarPlay. Dzięki temu poszerzy się nieco funkcjonalność komunikacyjna samego pojazdu, ale – przede wszystkim – znajdujący się na desce rozdzielczej ekran umożliwi obsługę aplikacji znajdujących się na smartfonie. Waszą ulubiona nawigacja, odtwarzacz muzyki czy też podgląd wiadomości SMS (choć to lepiej sprawdzać podczas postojów) będzie można wywołać za pomocą ekranu dotykowego lub komend głosowych.

Zabrzmi to śmiesznie, ale jeśli macie samochód z systemem Ford SYNC 3 to biegnijcie do garażu i sprawdźcie, czy Android Auto (czy też Apple CarPlay, jeśli macie iPhone’a) działa jak należy. Może nawet oprócz kilku informacji chcielibyście podzielić się jakimś zdjęciem? ;)

źródło: VentureBeat, Ford; źródło grafiki głównej: Pexels

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona