Focusrite iTrack Dock – profesjonalny interface audio dla iPada | Tabletowo.pl

Focusrite iTrack Dock – profesjonalny interface audio dla iPada

Dołącz do dyskusji 0

focusrite-itrack[1]

W zeszłym roku firma Focusrite, znana w środowisku muzyków głównie za sprawą wysokiej jakości zewnętrznych kart dźwiękowych, zaprezentowała światu swój pierwszy produkt stworzony z myślą o współpracy z tabletami firmy Apple. Był to kompaktowy interface audio, noszący nazwę iTrack Solo (sprzedawany również z zestawem dodatkowych akcesoriów jako iTrack Studio), ułatwiający wykorzystywanie iPada w roli mobilnego studia nagrań.

Zaprezentowany niedawno iTrack Dock idzie o krok dalej, łącząc w sobie funkcję zewnętrznej karty dźwiękowej ze stacją dokującą dla tabletów firmy Apple. Urządzenie to daje nam do dyspozycji dwa wejścia mikrofonowe wyposażone w odpowiednie przedwzmacniacze (z zasilaniem phantom), dwa wejścia liniowe, jedno wejście instrumentalne oraz port USB służący do podłączenia kompatybilnych kontrolerów MIDI. Jeśli zaś chodzi o możliwość odsłuchu, to znalazło się tu miejsce zarówno dla wyjścia słuchawkowego, jak i dwóch wyjść na monitory studyjne. Urządzenie zostało stworzone z myślą o współpracy z dołączoną aplikacją Tape, jednak poradzi sobie ono również z każdym oprogramowaniem muzycznym obsługującym standard Core Audio. Niestety, akcesorium może współpracować jedynie z tabletami wyposażonymi w złącze lightning.

Oficjalna data premiery iTrack Dock nie jest jeszcze znana. Cena sugerowana przez producenta wynosi 249,99 $, jednak krążą plotki, że kwota jaką przyjdzie nam za niego zapłacić w sklepach może być niższa nawet o 50 dolarów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona