Flyme OS 5.0 na pierwszych zrzutach ekranu

Większość chińskich producentów decyduje się na stworzenie własnego oprogramowania na bazie Androida. Najpopularniejszymi wariacjami z Państwa Środka systemu od Google są MIUI do Xiaomi, Color OS autorstwa Oppo czy Flyme OS pomysłu Meizu. Właśnie ta ostatnia firma szykuje nową wersję OS-u dla swoich urządzeń – niedługo rozpoczną się otwarte betatesty.

Zrzuty ekranu z testowej wersji Flyme OS 5.0 udostępnił jeden z pracowników Meizu, odpowiedzialny za tworzenie nowego oprogramowania. Dzięki Yang Yanowi poznaliśmy wygląd interfejsu, w dodatku podobno za kilkanaście tygodni pojawi się ostateczna wersja. Mam nadzieję, że Chińczycy dopracują soft i nie pojawi się w nim wiele błędów.

Flyme OS 5.0 jest oparty o Androida 5.1 Lollipop. Wszystko wskazuje na to, że wszystkie smartfony Meizu dostaną go w czwartym kwartale roku – na razie mówi się o początku października. Oczywiście pierwszeństwo update’u ma flagowy MX5, który wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Odnośnie reszty modeli brak konkretnych dat.

Wygląd Flyme OS 5.0 nie będzie różnił się znacząco od poprzedniej wersji. Jestem ciekaw, czy producent zdecyduje dodać nowe funkcje i przede wszystkim jak dopracuje oprogramowanie.

źródło: Gizmochina