UMi Z

Flagowy UMi Z z MediaTekiem Helio X27 i dwoma aparatami 13 Mpix debiutuje w Polsce

Niedawno do sprzedaży w Polsce trafił UMi Plus E z MediaTekiem Helio P20 i 6GB RAM. Dziś dołącza do niego niewiele (bo tylko o 50 złotych) droższy, flagowy UMi Z z dziesięciordzeniowym MediaTekiem Helio X27 i dwoma aparatami 13 Mpix.

UMi Z w oficjalnej polskiej dystrybucji, za którą odpowiedzialny jest CK Mediator (on też udziela 24-miesięcznej, realizowanej na terenie Polski gwarancji na ten sprzęt), kosztuje 1299 złotych. Jest to odpowiednia cena jak za smartfon z taką specyfikacją.

UMi Z wyposażono bowiem w – oprócz wspomnianego już, dziesięciordzeniowego procesora MediaTek Helio X27 z układem graficznym Mali-T880 MP4 875 MHz oraz dwóch, 13 Mpix aparatów (po jednym na przodzie i tyle; ten ostatni otrzymuje dodatkowo wsparcie ze strony PDAF, laserowego autofokusu i poczwórnej diody doświetlającej) – 5,5-calowy, pokryty szkłem Dragontrail wyświetlacz IGZO o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 4GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256GB.

Do tego UMi Z oferuje także Dual SIM (hybrydowy, czyli 2 x SIM lub SIM+microSD) i czytnik linii papilarnych, zatopiony w klawiszu Home. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow (producent obiecuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat) i czerpie energię z niewymiennego akumulatora o pojemności 3780 mAh z funkcją szybkiego ładowania (od 0% do 100% w 100 minut) poprzez USB Typu C.

Źródło: informacja prasowa