FL Studio Groove debiutuje w Windows Store | Tabletowo.pl

FL Studio Groove debiutuje w Windows Store

Dołącz do dyskusji 0

Firma Image Line znana jest wszystkim producentom muzycznym za sprawą niezwykle popularnego programu typu D.A.W – Fl Studio (niegdyś Fruity Loops). Jakiś czas temu aplikacja ta doczekała się swojej mobilnej wersji, dostępnej zarówno na systemy iOS, jak i Android, która niestety spotkała się z dość mieszanymi reakcjami ze strony użytkowników. Na szczęście programiści z Image Line potrafią uczyć się na własnych błędach, czego efektem jest ich nowa mobilna aplikacja – Fl Studio Groove, która zadebiutowała niedawno w Windows Store.

W przeciwieństwie do FL Studio Mobile, Groove nie stara się naśladować „pełnowymiarowej” wersji Fl Studio. Zamiast mobilnej kopi popularnego D.A.W otrzymujemy więc całkiem nową aplikację, stworzoną od podstaw z myślą o współpracy z ekranami dotykowymi. Mamy tu wygodny interfejs, w którym znajdziemy między innymi cztero-oktawową klawiaturę, pady perkusyjne, sekwencer i piano-roll. FL Studio Groove daje nam dostęp do syntezatora (z całą biblioteką gotowych brzmień), zestawu sampli perkusyjnych oraz całkiem bogatej palety efektów. Ponieważ aplikacja stanowi zamkniętą całość, nie istnieje obecnie możliwość dalszej edycji stworzonych w niej projektów za pomocą programu FL Studio. Twórcy zdradzili jednak, że w przyszłości chcą przekształcić Groove we wtyczkę VST, co umożliwiłoby „wpięcie” jej nie tylko w FL Studio, ale i dowolny inny kompatybilny program. Pierwsze w kolejności znajdują się jednak prace nad przeniesieniem aplikacji na platformy iOS i Android.

FL Studio Groove można nabyć za kwotę 17,99 złotych w internetowy sklepie z aplikacjami Windows Store.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona