W październiku zapłacicie w sklepach zegarkami Fitbit, jeśli tylko korzystacie z usług BZ WBK | Tabletowo.pl

W październiku zapłacicie w sklepach zegarkami Fitbit, jeśli tylko korzystacie z usług BZ WBK

Dołącz do dyskusji 0

Amerykański producent inteligentnych opasek sportowych oraz smartwatchy, firma Fitbit od dłuższego czasu jest obecny również na rynku usług płatniczych. Fitbit Pay to rozwiązanie podobne do Google Pay czy Apple Pay, przy czym zarezerwowane jest dla użytkowników urządzeń noszonych Fitbita. W Polsce rozwiązanie to było dotąd niedostępne, ale wkrótce to się zmieni.

Bank BZ WBK wydaje się być zainteresowany dotarciem do każdej grupy osób korzystających z płatności przez NFC, nawet jeśli korzystają one z urządzeń mniej popularnych w naszym kraju. Takimi są na pewno inteligentne zegarki Garmina czy Fitbita.

Instytucja finansowa nie zamierza jednak nikogo pomijać, dlatego tak jak dzięki BZ WBK można płacić Apple Watchem, zegarkiem z Watch OS czy z wykorzystaniem Garmin Pay, tak od przyszłego miesiąca podobną okazję będą mieli posiadacze smartwatchy Fitbit. Przynajmniej takie informacje płyną od przedstawicieli BZ WBK, którzy zaznajomieni są ze sprawą.

Fitbit Versa (fot. Fitbit)

Z Fitbit Pay będzie można skorzystać, jeśli nosimy na ręce smartwatch Fitbit Ionic lub Versa. Potrzebna będzie także odpowiednia aplikacja pobrana na smartfon oraz przypisana do niej karta płatnicza Mastercard lub Visa. Z systemu korzysta się na takiej samej zasadzie jak w przypadku innych, bliźniaczo podobnych standardów płatności.

W BZ WBK da się już płacić przez HCE, Google Pay, Apple Pay, BLIK-iem i Garmin Pay. Dzięki rozszerzeniu współpracy z kolejnymi usługami finansowymi poszczególnych producentów, posiadacze niemal każdego gadżetu elektronicznego mogą rozliczać się z zakupów bezgotówkowo i zbliżeniowo. Dla tych, którzy traktują smartwatcha i smartfon jako dwa, uzupełniające się  i niezbędne sprzęty, uruchomienie Fitbit Pay może być bardzo dobrą wiadomością.

źródło: Cashless

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona