Fitbit Alta – designerska opaska fitness za 140 euro

Fitbit jest największym producentem wearable, jeśli wziąć pod uwagę liczbę sprzedawanych przez niego urządzeń. Jego portfolio wzbogaciło się właśnie o designerską opaskę Alta, za którą chętni będą musieli zapłacić 139,95 euro.

Pod względem wizualnym Alta prezentuje się naprawdę okazale, mimo że zdecydowano się na minimalistyczną formę. Do wyboru klienci mają cztery podstawowe wersje: czarną, niebieską, śliwkową i zielononiebieską. Natomiast za 69,95 euro można dokupić jasnoróżowy lub w kolorze grafitu skórzany pasek, a za 99,95 euro bransoletkę ze stali nierdzewnej.

Alta nie jest smartwatchem, a zwykłą opaską fitness. Zwykłą, ponieważ oferuje te same funkcjonalności, co gros jej konkurentów, czyli: liczenie kroków, przebytego dystansu, spalonych kalorii i czasu aktywności fizycznej, przypominanie o zbyt długim pozostawaniu w jednym miejscu, powiadamianie o połączeniach, wiadomościach i alarmach oraz monitorowanie snu.

Alta wyposażona jest w niewielki ekran OLED, który może wyświetlać informacje zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie. Opaskę zasila akumulator, pozwalający jej na pięć pełnych dni użytkowania. Łączność ze smartfonem zapewnia Bluetooth 4.0. Użytkownik otrzymuje również dostęp do dedykowanej aplikacji, umożliwiającej zapisywanie wszystkich zebranych przez wearable danych. Alta jest również odporna na zachlapania oraz przypadkowy kontakt z wodą, lecz nie jest całkowicie wodoodporna.

Źródło: Fitbit