Firma Corning zaprezentowała Gorilla Glass 2

Reklama

Na kilka dni przed targami firma Corning zapowiedziała, że na CES 2012 zaprezentuje kolejną generację swojej odpornej powłoki Gorilla Glass. Tak też się stało. W Las Vegas poznaliśmy najnowsze szczegóły na jej temat.

Przede wszystkim Gorilla Glass 2 wykonana jest z 20 procent cieńszego materiału niż mieliśmy do czynienia w poprzedniej generacji. Nie oznacza to jednak, że będzie oferować mniejsze możliwości – wręcz przeciwnie, w dalszym ciągu ma być równie wytrzymała i odporna na zarysowania. A to sprawia, że nie będziemy musieli martwić się o wytrzymałość wyświetlaczy w cienkich urządzeniach, które w ostatnim czasie upodobały sobie firmy produkujące smartfony i tablety.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Corning już negocjuje warunki umów z najbardziej zaangażowanymi na mobilnym rynku producentami tak, by już za kilka miesięcy zadebiutowały pierwsze urządzenia z Gorilla Glass 2. Możliwe, że wśród nich znajdą się w pierwszej kolejności modele Acera, Asusa i LG.

Powłoka Gorilla Glass chroniąca ekrany tabletów i smartfonów zyskała sporą popularność i uznanie wśród producentów (według danych TheVerge znajduje się w ponad 600 urządzeniach). Druga generacja najprawdopodobniej powtórzy ten sukces.

źródło