Firma Coby zapowiada serię nowych tabletów | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Firma Coby zapowiada serię nowych tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Firma Coby stara się nadgonić rynek mobilny wprowadzając nowe tablety. Przez ostatnie tygodnie FCC (Federalna Komisja Łączności) zatwierdziła aż 3 urządzenia z serii Kyros. Tablety będą się od siebie różnić jedynie przekątną ekranu oraz rozdzielczością… no i zapewne również ceną.

  • Coby Kyros MID7060: 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli
  • Coby Kyros MID8060: 8-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli
  • Coby Kyros MID1060: 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli

Każdy tablet będzie wyposażony w 2-rdzeniowy układ Amlogic AM8726-MX z procesorem ARM Cortex-A9 o taktowaniu 1 GHz. Jest to pozytywna zmiana względem poprzednich urządzeń tego producenta, które pracowały dzięki ARM Cortex-A8. Możemy zatem liczyć na znacznie większą wydajność, choć nie spodziewajmy się jednak, że będzie to „demon szybkości” wśród aktualnie dostępnych na rynku tabletów.

Na pokładach urządzeń odnajdziemy również 1 GB pamięci RAM, 4 GB lub 8 GB pojemności – z możliwością rozszerzenia o maksymalnie 32 GB dzięki czytnikowi kart microSD, moduł Wi-Fi, port microUSB oraz wyjście miniHDMI. Dokumenty złożone do FCC określają wgrany system jako Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), ale do czasu premiery może on zostać upgrade’owany.

Coby znany jest z produkcji tabletów mieszczących się pomiędzy tanimi budżetówkami a produktami z wyższej półki, co również ma przełożenie na ich cenę. Spodziewajmy się zatem, że za największe z urządzeń (MID1060) przyjdzie nam zapłacić nie więcej niż 250 dolarów.

Więcej informacji z pewnością znajdziemy w sekcji tabletów na stronie producenta, jednakże dopiero po oficjalnej premierze. Odbędzie się ona prawdopodobnie podczas targów CES (Consumer Electronics Show), które co roku mają miejsce w Las Vegas – ich termin w 2013 roku wyznaczono na  8-11 stycznia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona