Firefox OS 2.5 dostępny jako aplikacja na Androida | Tabletowo.pl

Firefox OS 2.5 dostępny jako aplikacja na Androida

Dołącz do dyskusji 0

Firefox OS to system operacyjny stworzony przez Mozillę, która kojarzy się większości tylko z przeglądarką internetową. Firma ta jednak już od dłuższego czasu rozwija swój własny mobilny system. Jedynym problemem było to, że był on dostępny na tylko kilku urządzeniach. Od dziś możemy go zainstalować na każdym smartfonie z Androidem.

Aplikacja Firefox Os 2.5 to, prawdę mówiąc, rozbudowany launcher na naszego smartfona. Oprócz zmiany wyglądu mamy sporo dodatków, które dostępne są standardowo właśnie w systemie od Mozilli.

Przede wszystkim mamy kilka dedykowanych aplikacji, takich jak telefon, wiadomości, kontakty, e-mail, przeglądarka internetowa, galeria, kalendarz, zegar oraz odtwarzacze muzyki i filmów. Poza tym zaimplementowano oddzielny program do zarządzania ustawieniami w naszym smartfonie.

Wszystkie aplikacje zostały nieco przebudowane względem Androida, muszę przyznać, że wyglądają naprawdę bardzo elegancko i przyjaźnie dla oka. Mamy również całkiem inny pasek powiadomień, który jest utrzymany w bardzo minimalistycznym stylu.

Nakładka systemu to, przede wszystkim, lista aplikacji przesuwana w dół. Po przesunięciu palcem w lewo mamy listę z zakładkami przeglądarki internetowej. Ciekawym dodatkiem jest możliwość przełączania się pomiędzy aplikacjami po wykonaniu ruchu palcem od lewej do prawej lub od prawej do lewej. Niestety działa to tylko z programami dodanymi od Mozilli.

Trzeba pamiętać, że aplikacja Firefox OS 2.5 jest w fazie testów, więc mogą wystąpić jakieś drobne błędy i spadki płynności. Największą wadą może się okazać dla niektórych brak języka polskiego. Jeśli chcecie pobrać Firefox OS 2.5 na swojego smartfona odsyłam Was pod ten adres.

Źródło: phonearena, Mozilla

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona