Mozilla i Foxconn zapraszają na konferencję prasową – może pojawić się tablet z Firefox OS - Tabletowo.pl

Mozilla i Foxconn zapraszają na konferencję prasową – może pojawić się tablet z Firefox OS

Dołącz do dyskusji 0

System operacyjny Firefox OS, jak wiemy, został stworzony przez organizację Mozilla, którą znamy z rozwijania swojej przeglądarki internetowej Firefox. Firefox OS reklamowany jest jako system stworzony specjalnie z myślą o przeglądaniu sieci – co nie powinno dziwić, ze względu na to, że firma ta kojarzona jest własnie z internetem.

Dziś dowiadujemy się, że Firefox, wspólnie z Foxconem wysłali zaproszenia na wydarzenie prasowe, które odbędzie się w dniu 3 czerwca. Niestety, póki co niewiele jeszcze wiadomo o konkretnym temacie spotkania – jednak według informacji z wewnątrz firm, prawdopodobnie będzie to prezentacja pierwszego tabletu mającego na pokładzie system operacyjny Firefox OS. Dziwić może fakt, że Foxconn nie planuje skupiać się tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń, lecz również chce współpracować przy tworzeniu oprogramowania i inwestować w treści multimedialne. Jak wiemy Foxconn produkuje na zlecenie iPhony dla Apple – jednak jak twierdzi producent, zarobki z produkcji na zlecenie są znacznie niższe niż te, które mogą zdobyć inwestując w treści multimedialne. Dodatkowo ten chiński producent sprzętu, obawia się spadku sprzedaży produktów Apple.

Jeśli te plotki okazałyby się prawdziwe – można liczyć na mocny start urządzeń wyposażonych w Firefox OS, ponieważ Foxconn z pewnością będzie mocno promować produkt w który inwestuje, przy tym nie oszczędzając.

Tabletowo.pl Mozilla i Foxconn zapraszają na konferencję prasową – może pojawić się tablet z Firefox OS Nowości Plotki / Przecieki

źródło: focustaiwan.tw

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona