Final Fantasy VII G-Bike zapowiedziany na iOS i Androida

Czy są tu jacyś fani serii Final Fantasy? W szczególności części VII? Jeżeli tak, to mam dla Was coś ciekawego – już wkrótce na urządzenia mobilne może wkroczyć nowy tytuł od Square Enix. Nawiązywać będzie on bezpośrednio do minigierki z Final Fantasy VII, a przyjdzie nam się w nim zmierzyć z licznymi przeciwnikami podczas jazdy na motocyklu. Zainteresowani?

ff7

Od czasu premiery jednej z najbardziej popularnych i najlepiej ocenianych gier jRPG minęło już prawie 17 lat. Przez ten czas fani serii niejednokrotnie spodziewali się remake’u siódemki, jednak Square Enix systematycznie wszelkie oczekiwania gasił. Czy najnowszy tytuł – Final Fantasy VII G-Bike – to kolejny powód na taką nadzieję?

Reklama

Skupmy się najpierw na samej grze. Jak widać na filmiku poniżej, graficznie bazować będzie ona na Crisis Core: Final Fantasy VII, który został wydany 6 lat temu wyłącznie na konsolę PSP (PlayStation Portable). Opowiadała ona o wydarzeniach sprzed siódemki, skupiając się przede wszystkim na heroicznej postaci, jaką był Zack Fair. Sugerując się trailerem od SE możemy jednak z góry odrzucić możliwość wystąpienia tego bohatera w G-Bike.

Dla osób, które z Final Fantasy VII miały kiedykolwiek styczność, zaprezentowane sceny jednoznacznie kojarzyć się będą z ucieczką drużyny z Midgaru. Podczas samej rozgrywki przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko ze zwykłymi SOLDIERami, jak to było w fabule, ale także bardziej wymyślnymi przeciwnikami, znanymi nam z FFVII. W grze ma również nie zabraknąć przedmiotów, w które wyposażymy Clouda, jak i sporej ilości misji. Na czym miałyby one polegać, trudno w tym momencie powiedzieć.

Gra ma być dostępna bezpłatnie zarówno na iOS, jak i Androida, jednak będzie zawierała mikropłatności. Oznacza to zatem, że choć za samą rozgrywkę nie zapłacimy, to za poszczególne przedmioty możliwe, że będziemy już musieli. Data wydania pozostaje aktualnie nieznana. A wracając do remake’u – raczej nie ma co niestety aktualnie na to liczyć. Jednak z samymi zapewnieniami poczekam do oficjalnej premiery Final Fantasy VII G-Bike.