Final Fantasy Record Keeper już dostępne w App Store i Google Play

Japońska wersja gry Final Fantasy Record Keeper zadebiutowała we wrześniu ubiegłego roku, z miejsca zyskując sobie naprawdę ogromne grono zwolenników. Kilka dni temu tytuł ten pojawił się w trybie soft launch w Kanadzie, a już dziś mogą go pobrać wszyscy użytkownicy urządzeń z systemem iOS lub Android.

Najnowsza mobilna produkcja będąca wynikiem współpracy firm Square Enix i DeNA skierowana jest głównie do osób, które zdążyły już całkiem nieźle poznać dotychczasowe odsłony głównego nurtu serii Final Fantasy. Record Keeper pozwoli nam bowiem ponownie rozegrać najważniejsze starcia z poszczególnych części gry, kierując przy tym drużyną złożoną z piątki bohaterów wybranych spośród palety kilkudziesięciu kultowych postaci. Za mechanikę walki odpowiada znany i lubiany system ATB (Active Time Battle), znany między innymi z kultowej „siódemki”, będącej prawdopodobnie najpopularniejszą odsłoną serii. Wszystko to okraszono zaś grafiką przywodzącą na myśl czasy panowania 16-bitowych konsol, natomiast oprawa muzyczna składa się z wybranych motywów z poszczególnych części. Jako iż gra dostępna jest do pobrania za darmo, znajdziemy w niej dość sporo mikropłatności i mechanizmów typowych dla modelu dystrybucji Freemium (z systemem energii na czele), jednak tym razem nie są one aż tak nachalne, jak w niektórych podobnych tytułach.

Gra Final Fantasy Record Keeper dostępna jest do pobrania za darmo w sklepach App Store i Google Play.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id964320334″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dena.west.FFRK&hl=pl” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]