Final Fantasy IV zmierza na iOS oraz Androida

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Final Fantasy – już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w 4 część na urządzeniach mobilnych! Czym się tak ekscytuję, skoro już teraz za pomocą emulatora można odpalić wersję z Super NES? Ponieważ Square Enix tworzy remake gry – z odświeżoną grafiką i w pełni przystosowany do tabletów oraz smartfonów.

W przeciwieństwie do poprzednich części, FF IV jako pierwsza nie została stworzona na konsolę NES. Dzięki temu mogła się pochwalić o wiele lepszą grafiką. Główną postacią jest Cecil, dowódca „Red Wings” i czarny rycerz królestwa Baron. Rozgrywka zaczyna się w momencie kiedy wraca on na pokładzie statku powietrznego. Wraz ze swoim oddziałem zaatakowali miasteczko i skradli z niego Wodny Kryształ – jeden z elementarnych kryształów, bardzo istotnych dla całej fabuły. Kiedy pewnego razu bohater wykonując rozkazy nieświadomie doprowadza do rzezi wioski, postanawia przeciwstawić się władzy. Od wydarzenia do wydarzenia, fabuła rozwija się na większą skalę. Wkrótce wraz z towarzyszami (w grze dostępnych jest 12 unikatowych postaci) Cecil stara się zapobiec zagładzie całego świata, do której doprowadzić ma czarownik Golbez. Postać ta zastąpiła bohatera na stanowisku dowódcy „Red Wings”. Jednak Ziemi może zagrażać jeszcze inne niebezpieczeństwo, ze strony tajemniczego Zemusa, przedstawiciela rasy Lunarian…

Final Fantasy III                                                         Final Fantasy IV

Wiem, że żaden opis nie jest w stanie wyzwolić tych emocji, które towarzyszą podczas rozgrywki. Dlatego, jako fan większości gier Square Enix, zachęcam Was do samodzielnego przeżycia przygód wraz z Cecilem, Rosą i Kainem.

Czwarta część, podobnie jak trzecia, zostanie przeportowana na nasze tablety z konsoli Nintendo Dual Screen. Square Enix stworzył już remake na tę konsolę 5 lat temu. Wersja ta oferuje nam zarówno postacie jak i lokacje w 3D. Do tego dołączono również przerywniki filmowe, których animacje zostały stworzone na wysokim poziomie.

Premiera czwartej części na urządzenia z logiem „nadgryzionego jabłuszka” odbędzie się już 20 grudnia (równo 5 lat po wydaniu wersji na NDS), podczas gdy użytkownicy tabletów z Androidem muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy – do wiosny 2013 roku. Niestety, kolejny raz „zielony robocik” otrzyma grę później, jednak pamiętajcie, że jest to związane z optymalizacją pod większą ilość urządzeń.

Patrząc na cenę innych odświeżonych wersji, FF IV zapewne będzie kosztować sporo – w granicach 56 złotych na Androida i 9 euro na iOS.
Wszystkie części wraz z linkami do sklepów i cenami przedstawiam poniżej:

iOS Android
FF I 3,59 EUR 23,41 zł
FF II 3,59 EUR
FF III 8,99 EUR 55,99 zł

 

Jakby nie patrzeć, zbliżamy się do remake’u Final Fantasy VI, czyli uważanej przez większość najlepszej wersji z serii I-VI. Przeważa ona nie tylko pod względem grafiki, ale również bardzo rozbudowanej fabuły i złożoności postaci. Kto wie, może doczekamy się jej już w przyszłym roku?

źródło