Jeśli nie interesuje cię remaster Final Fantasy Chronicles na Androida, scrolluj dalej

Jeśli nie interesuje cię remaster Final Fantasy Chronicles na Androida, scrolluj dalej

Fani sagi Final Fantasy są na Tabletowo jak ninja – skryci i niby nieobecni, ale gdy trzeba, pojawiają się w komentarzach. Jeśli zjedliście zęby na oryginalnym Crystal Chronicles, to na pewno interesuje Was temat wersji Remastered Edition, planowanej nie tylko na PS4 i Switcha, ale także na systemy mobilne.

Final Fantasy Crystal Chronicles zostało pierwotnie wydane na konsolę Nintendo Gamecube w 2003 roku. Jest to w zasadzie action RPG, w którym można kontrolować grupę postaci podobnych do figurek chibi, podróżujących w poszukiwaniu mirry – swego rodzaju paliwa, które pomaga chronić napotykane miasteczka i osady przed śmiercionośną trucizną, spowijającą cały świat gry.

Chrystal Chronicles to bardziej spin-off Final Fantasy niż część, którą można by „dokleić” do którejkolwiek z części serii. Korzysta z wielu symboli i zasad świata, którym rządzi się ten cykl, ale nie łączy się z nim fabularnie.

Remastered Edition zaoferuje ładniejszą grafikę (w porównaniu do oryginału), przystosowaną do ekranów HD, a także nowy tryb online dla czterech graczy, w którym będzie można współpracować ze znajomymi, na jakimkolwiek etapie w grze się znajdą, chociaż nie wiadomo, czy to zadziała to jako pełny cross-play.

Square Enix potwierdziło, że gra pojawi się 23 stycznia 2020 roku. Zawartość gry zostanie wzbogacona o nowe linie dialogowe i świeży podkład głosowy. Pojawią się również niespotykani wcześniej bossowie i nieodkryte dotąd lochy do zwiedzenia, w których wykorzystamy dodatkowe skórki postaci i ekwipunku.

Niestety, o cenach nic nie wiadomo – wielu wolałoby, żeby gra pojawiła się na Androidzie i iOS jako jednorazowo płatny tytuł, i zapewne tak się stanie. Wszystko okaże się za ponad trzy miesiące.

Ninja, wytrzymajcie.

 

źródło: Android Police