Jeśli nie interesuje cię remaster Final Fantasy Chronicles na Androida, scrolluj dalej

Fani sagi Final Fantasy są na Tabletowo jak ninja – skryci i niby nieobecni, ale gdy trzeba, pojawiają się w komentarzach. Jeśli zjedliście zęby na oryginalnym Crystal Chronicles, to na pewno interesuje Was temat wersji Remastered Edition, planowanej nie tylko na PS4 i Switcha, ale także na systemy mobilne.

Final Fantasy Crystal Chronicles zostało pierwotnie wydane na konsolę Nintendo Gamecube w 2003 roku. Jest to w zasadzie action RPG, w którym można kontrolować grupę postaci podobnych do figurek chibi, podróżujących w poszukiwaniu mirry – swego rodzaju paliwa, które pomaga chronić napotykane miasteczka i osady przed śmiercionośną trucizną, spowijającą cały świat gry.

Reklama

Chrystal Chronicles to bardziej spin-off Final Fantasy niż część, którą można by „dokleić” do którejkolwiek z części serii. Korzysta z wielu symboli i zasad świata, którym rządzi się ten cykl, ale nie łączy się z nim fabularnie.

Remastered Edition zaoferuje ładniejszą grafikę (w porównaniu do oryginału), przystosowaną do ekranów HD, a także nowy tryb online dla czterech graczy, w którym będzie można współpracować ze znajomymi, na jakimkolwiek etapie w grze się znajdą, chociaż nie wiadomo, czy to zadziała to jako pełny cross-play.

Square Enix potwierdziło, że gra pojawi się 23 stycznia 2020 roku. Zawartość gry zostanie wzbogacona o nowe linie dialogowe i świeży podkład głosowy. Pojawią się również niespotykani wcześniej bossowie i nieodkryte dotąd lochy do zwiedzenia, w których wykorzystamy dodatkowe skórki postaci i ekwipunku.

Niestety, o cenach nic nie wiadomo – wielu wolałoby, żeby gra pojawiła się na Androidzie i iOS jako jednorazowo płatny tytuł, i zapewne tak się stanie. Wszystko okaże się za ponad trzy miesiące.

Ninja, wytrzymajcie.

 

źródło: Android Police