Netflix logo

Filmy i seriale z Netflixa oglądane na smartfonach będą wkrótce jeszcze lepszej jakości. Dzięki HDR

Netflix stale się rozwija i doskonali swoją ofertę, aby w możliwie jak największym stopniu zaspokajać ciągle rosnące wymagania użytkowników. Właśnie poczyniono kolejny ku temu krok, ponieważ już wkrótce klienci będą mogli oglądać filmy i seriale w dużo lepszej jakości, dzięki HDR.

Podejrzewam, że HDR większości osób kojarzy się z mobilną fotografią – wszakże praktycznie każdy smartfon to oferuje. W dużym uogólnieniu jego głównym zadaniem jest „podbijanie” jakości zdjęć i „wyciąganie” z nich jak najwięcej szczegółów – po to, aby uchwycony obraz w niczym nie różnił się od tego, co widziały nasze oczy.

HDR można wykorzystywać jednak nie tylko przy fotografiach, ale także przy materiałach wideo. I właśnie to udogodnienie ma zamiar wprowadzić Netflix. Dzięki temu, oglądane na smartfonach filmy i seriale będą jeszcze lepszej jakości.

Przy okazji Netflix poinformował także, że wkrótce udostępnione zostaną specjalne rozwiązania, które pozwolą użytkownikom z małymi pakietami danych obejrzeć wiele godzin wideo. Dla przykładu podano, że paczka 2GB wystarczy na „przestreamowanie” 30 godzin filmów i seriali.

Źródło: Economic Times przez Android Authority