(fot. Tabletowo.pl)

Wreszcie! Files by Google ze wsparciem dla Chromecasta

Pliki Google to świetna aplikacja, która dla wielu osób skutecznie zastąpiła menedżery firm trzecich. Nie ukrywam, że kiedy szybko muszę znaleźć na urządzeniu pobranego wcześniej PDF-a, to narzędzie jest wręcz nieocenione. A teraz, dzięki dodaniu kompatybilności z Chromcastem, zyskuje w moich oczach jeszcze więcej.

Przymiarki do integracji z Chromecastem rozpoczęły się już jakiś czas temu. Prace były prowadzone po cichu, jednak jeśli byliście zapisani na testy beta aplikacji, już w drugiej połowie września mogliście pobrać apkę w wersji, która współpracowała z innymi urządzeniami. Narzędzie pozwalało na przesyłanie plików w ramach lokalnej sieci, wystarczyło potwierdzić kompatybilność. Teraz, po kilku tygodniach, w ciągu których deweloper dopieścił soft, mogą z niego korzystać wszyscy.

Reklama

Google przygotowuje aplikację Files Go, czyli własny menedżer plików

Jeśli budujecie inteligentny dom wokół ekosystemu Google, ucieszy Was wiadomość o tym, że po sieci LAN można wysłać obrazy, pliki z dźwiękiem, ale i wideo. Jeśli więc chcecie obejrzeć na ekranie telewizora ulubiony film z wakacji bez konieczności wysyłania go po kablu, proszę bardzo. Właśnie w takich sytuacjach docenicie kompatybilność z Chromecastem. Jeśli Wasze telewizory obsługują Google Cast, to również możecie wysyłać wybrane pliki z wykorzystaniem aplikacji.

Pierwszy Chromecast już bez dużych aktualizacji oprogramowania

Jak to działa w praktyce? Jak to u Google. Nie ma żadnej wielkiej filozofii. Z listy wybieramy urządzenie, a gdy przy pliku pojawi się ikonka informująca o kompatybilności, po prostu wybieramy rzeczony sprzęt, do którego chcemy wyeksportować nagranie, na przykład do telewizora. Po krótkiej chwili powinno rozpocząć się odtwarzanie. Nic prostszego, prawda? Kończąc, pozwolę sobie poinformować Was o tym, że nowa wersja Plików Google już czeka w Sklepie Play.

źródło: SlashGear