FiftyThree prezentuje Pencil – nietypowy rysik do iPada | Tabletowo.pl

FiftyThree prezentuje Pencil – nietypowy rysik do iPada

Dołącz do dyskusji 0

FiftyThree Inc. to firma znana głównie z darmowej (choć naszpikowanej mikropłatnościami) aplikacji Paper, pozwalającej nam na wykorzystanie tabletu firmy Apple w roli wirtualnego szkicownika. Teraz postanowiła ona uzupełnić swoją aplikację o dedykowany rysik.

Pierwszym, co rzuca się w oczy w przypadku nowego produktu FiftyThree Inc., jest interesujący design. Zgodnie ze swoją nazwą Pencil przypomina przerośnięty ołówek, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na nieco droższą wersję z korpusem wykonanym z drewna, i chociaż nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka nie sprawia on wrażenia najwygodniejszego rysika na świecie, to jednak nie można mu odmówić pewnego uroku. Jego najważniejszą cechą nie jest jednak wygląd a dodatkowe funkcje, które aktywują się podczas gdy używamy go wraz z wspomnianą aplikacją Paper. Wtedy to tablet przestaje reagować na dotyk dłoni, co pozwala na swobodne położenie ich na ekranie, tak jak zrobilibyśmy to w przypadku normalnej kartki papieru (istnieje też możliwość rozmazywania rysunków palcami).

Końcówka rysika służy natomiast jako gumka, umożliwiająca wymazywanie popełnionych błędów. Akcesorium komunikuje się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth i wyposażone jest w baterię ładowaną przez złącze USB. Należy jednak pamiętać, że wszystkie dodatkowe funkcje będą działać jedynie w przypadku tabletów z ekranem Retina (w przypadku starszych modeli iPada i tabletów innych firm Pencil będzie działać tak jak normalny rysik).

Niestety, dobre wrażenie psuje nieco cena, która wynosi 59,95 dolarów za wersję z drewna i 49,95 dolarów za wersję z aluminium. Za taką samą, bądź niewiele wyższą kwotę, można już bowiem kupić całkiem profesjonalny rysik, który co prawda nie wygląda tak dobrze, ale za to ma znacznie większą funkcjonalność i oferuję współpracę z więcej niż jedną aplikacją. Więcej informacji na temat rysika Pencil znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona